Otec slávneho herca daroval celý svoj majetok charite, synovi nezanechal nič

  • Vo veku 103 rokov zomrel Kirk Douglas, americký herec, ktorý po svojej smrti odkázal takmer celý svoj majetok charite
  • Peniaze pôjdu detským nemocniciam a univerzitám. Kirkov syn, známy herec Michael Douglas, nedostane nič
BeFunky-collage (2)
TASR
  • Vo veku 103 rokov zomrel Kirk Douglas, americký herec, ktorý po svojej smrti odkázal takmer celý svoj majetok charite
  • Peniaze pôjdu detským nemocniciam a univerzitám. Kirkov syn, známy herec Michael Douglas, nedostane nič

Americký filmový herec Kirk Douglas zanechal celý svoj majetok charite. Informuje o tom portál The Independent. Kirk nadobudol počas svojej kariéry majetok v hodnote 61 miliónov dolárov.

Takmer všetko daroval svojej nadácii Douglas Foundation, ktorú Kirk založil v roku 1964 so svojou manželkou Anne. Ich cieľom bolo pomôcť tým, ktorí si nevedia pomôcť sami.

Hodnota darovaného majetku sa vyšplhala na 50 miliónov dolárov. Svojmu synovi Michaelovi nezanechal otec nič. Michael Douglas, okrem iného oscarový americký herec, má však omnoho vyšší majetok ako mal jeho otec.

Podľa odhadov portálu wealthygorilla.com má Michael Douglas hodnotu svojho majetku približne 300 miliónov dolárov.

„Primárnym zameraním nadácie je zlepšovanie vzdelávania, zdravia, dobrého žitia a toho najdôležitejšieho – rozvíjanie nových príležitostí pre deti, ktoré majú v rukách našu budúcnosť,“ uvádza webová stránka nadácie.

Podporil Michaela Bloomberga

Podľa doteraz zistených údajov bude z darovaných peňazí Kirka podporená činnosť univerzít, detských nemocníc a detských centier. Osud zvyšných 11 miliónov dolárov, ktoré si Kirk rozhodol ponechať, je stále nejasný. V poslednej vôli Kirka je však uvedené, že jeho syn nedostane nič. Píše o tom Foxnews.com.

Práve ten oznámil smrť svojho otca 5. februára so slovami, že Kirk bol legendou a hercom zlatého veku. Po smrti svojho otca Michael Douglas podporil prezidentského kandidáta Michela Bloomberga aj kvôli tomu, že jeho otec Kirk pár dní pred svojou smrťou povedal, že „Mike to môže dokázať“. Myslel tým demokratického kandidáta Michaela Bloomberga.

Následne sa Michael Douglas objavil v rodnom meste Bloomberga Quincy, aby tak vyjadril svoju podporu.

Podľa Douglasa môžu mať Spojené štáty po 40 rokoch toho najlepšieho prezidenta. „Bloomberga obdivujem a som za neho a jeho kampaň veľmi rád,“ rečnil Douglas v rodisku Bloomberga. Ten sa však na akcii nezúčastnil.

Zdroje: Independent.co.uk, wealthygorilla.com, Foxnews.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK