Otrasný prípad u susedov: Žena poskytovala svoju dcéru na pohlavný styk susedovi s HIV

  • Muž mal dávať dievčaťu po pohlavnom styku rôzne darčeky
  • Pred súdom tvrdil, že všetko bolo dobrovoľné
plačúca žena, malé dievča
Ilustračná fotografia, Unsplash/Meghan Hessler, Diego Rosa
  • Muž mal dávať dievčaťu po pohlavnom styku rôzne darčeky
  • Pred súdom tvrdil, že všetko bolo dobrovoľné

38-ročná žena z českého Karlovarska tolerovala svojej maloletej dcére pohlavný styk so susedom, ktorý je HIV pozitívny. Informuje o tom iDnes s tým, že dievča sa so susedom stretávalo od svojich 11 rokov. Hoci dievča chcelo so stretnutiami v istom momente prestať, matka ho presviedčala, aby suseda uspokojovala aj naďalej. Dievčaťu mala hovoriť, aby počas stretnutí myslelo na svoju malú sestru, kvôli ktorej to malo robiť.

Podľa rozsudku mala žena tolerovať minimálne 3 roky stretávania jej dcéry s HIV pozitívnym susedom. Matka sa so susedom poznala, išlo totiž o muža, ktorý jej prenajímal byt. Ten jej dcére po pohlavnom styku daroval rôzne darčeky.

Prípad sa dostal pred súd, kde žena so štátnym zástupcom uzavrela dohodu o vine a treste. Ako uviedla sudkyňa v rozsudku, matka neurobila nič, aby svojej dcére zabránila v stretávaní s mužom, o ktorom vedela, že je HIV pozitívny.

„Keď dcéra odmietala ďalšie pohlavné styky, presviedčala ju, aby v tom pokračovala,“ napísala sudkyňa. Žena sa so štátnym zástupcom dohodla na treste v trvaní 5 rokov.

Muž, ktorý sa stretával s maloletou, má 56 rokov a tiež sa postavil pred súd. Sudcovia ho ihneď poslali za mreže, pričom najprv tam mal stráviť 7 rokov, no neskôr mu trest skrátili o 1 rok. Hoci sa muž snažil odvolať, súd jeho odvolania zamietol, čím je rozsudok právoplatný. Vyjadril sa, že zo strany maloletej bolo všetko dobrovoľné.

„Bolo to dobrovoľné,“ tvrdí muž

Na súde muž vysvetli, ako sa začal jeho vzťah s dievčaťom. Podľa jeho slov vzťah začal na záhrade, kedy mu dievča ponúklo pomoc s kosením. 

„Keďže nedosiahla na pedále, posadil som ju na seba. Z ničoho nič som mal potrebu chytiť ju za prsia. Ako sedačka na kosačke nadskakovala, držal som ju striedavo za prsia a za pás,“ uviedol odsúdený. Dodal, že všetko to trvalo približne hodinu a pol. 

dievča
zdroj: Unsplash/Kat J

Podľa slov štátneho zástupcu sa mal muž s dievčaťom stretávať počas niekoľkých ďalších rokov. Odsúdený mal vysvetlenie aj na to a povedal, že maloletá niekedy potrebovala pomôcť so školou. Pomáhal jej tak, že ju na seba posadil, vysvetľoval jej učivo a popri tom ju obchytkával. 

Prvý pohlavný styk mala dvojica v čase, keď malo dievča iba 12 rokov. Odsúdený sa na súde bránil tým, že jej nevadilo ani obchytkávanie, ani pohlavný styk. Tieto stretnutia pokračovali a podľa odsúdeného chodilo dievča pravidelne na dvor, že potrebuje s niečím poradiť.

„Bol to signál,“ konštatoval. Dodal však, že by s celou situáciou mali ísť za matkou dievčaťa a na políciu, na čo dievča údajne povedalo, že za nikým nepôjde.

Štátny zástupca však upozornil na to, že všetko bolo úplne inak. Upozornil na fyzickú silu muža, proti ktorému nemalo mladé dievča absolútne žiadnu šancu. 

Žena si odsedí iba 5 rokov

Ako sme už uviedli vyššie, žena so štátnym zástupcom uzavrela dohodu o vine a treste. Podľa dohody si vo väzení odsedí 5 rokov.

Okrem toho, že odsúdená svojej maloletej dcére tolerovala pohlavný styk, podľa štátneho zástupcu vystavovala jej zdravie nebezpečenstvu. To však nevznikalo iba počas pohlavného styku s nakazeným mužom, ale aj počas pôrodu ženy, ktorý sa odohral v kúpeľni bytu. Počas pôrodu žene pomáhala jej dcéra. 

V tom by nebol najmenší problém, keby podľa spisu nebola HIV pozitívna aj matka dievčaťa. Testami si prešla aj obeť zneužívania, no aj novorodená dcéra. V prípade staršieho dievčaťa sa ukázalo, že sa chorobou nenakazila. O niečo horšie to je s malou dcérou, pretože to, že sa chorobou nenakazila, sa ukáže až v čase, keď bude mať 18 mesiacov. 

Nútené práce vo svete prekvitajú

Nedávno sme ťa informovali, že novodobé otroctvo sa v dôsledku ozbrojených konfliktov, klimatickej zmeny a pandémie stáva čoraz väčším problémom. Medzinárodná organizácia práce (ILO) vo svojej novej správe odhaduje, že v nútených prácach a manželstvách uviazlo 50 miliónov ľudí. 

Až 86 % všetkých prípadov nútenej práce sa nachádza v súkromnom sektore, pričom sexuálne vykorisťovanie predstavuje 23 % všetkej nútenej práce.

Ukázalo sa, že takmer štyri z piatich osôb v nútenom komerčnom sexuálnom vykorisťovaní sú ženy alebo dievčatá. Takmer každá ôsma osoba zatiahnutá do nútených prác je dieťa. Celkový počet týchto detí je až 3,3 milióna, pričom viac ako polovica z nich je v komerčnom sexuálnom zneužívaní.

Zdroje: iDnes, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá