Otravuje ťa telemarketing? Táto aplikácia ťa nevyžiadaných telefonátov zbaví

  • Vývojári mobilných aplikácií majú liek takmer na všetko. Aj na otravné telefonáty.
Handsome hipster modern man calling by mobile phone in tram in night
  • Vývojári mobilných aplikácií majú liek takmer na všetko. Aj na otravné telefonáty.

Určite sa ti to stáva často. V najnevhodnejšiu dobu – napríklad ráno, počas firemného meetingu či šoférovania ti na mobile bliká neznáme číslo. Zo zdvorilosti to zdvihneš a kto je tam? Telefonický prieskum, telemarketing, operátor či iný otravný volajúci, na ktorého nemáš čas ani nervy. Číslo volajúceho je pritom vždy neznáme, utajené či podvodné. S novou aplikáciou z dielne českých vývojárov sa táto nočná mora skončí.

timthumb

Foto: androidaplikace.cz

Novinkou v App Store je šikovná aplikácia „Zvednout to“, za ktorou stoja Igor Kulman a Jan Čislinský. Ich výtvor dokáže odfiltrovať neželané telefonáty a povie ti, či je bezpečné daný telefonát zdvihnúť. Nechýba farebné označenie podľa kategórie volajúceho.

Ak ti niekto bude nabudúce volať kvôli telefonickému prieskumu, na displeji sa ti zobrazí nielen číslo, ale aj firma, o ktorú pravdepodobne ide. Nie je to super? Ani zmeškané hovory z neznámeho čísla si nebudeš musieť dohľadávať na internete.

collagen

Foto: androidaplikace.cz

V databáze aplikácie je aktuálne viac než 6 000 nahlásených telefónnych čísiel a tento počet každým dňom rastie. Každý používateľ má možnosť do tejto databázi prispieť tým, že každé podozrivé číslo nahlási. Aplikácia je zatiaľ dostupná len pr eoperačný systém iOS a bude ťa stáť 0,99 eur.

Zatiaľ je k dispozícii len v českom jazyku, no plánovaná je aj slovenská verzia s názvom „Zdvihnúť to“. Je veľmi pravdepodobné, že vývojári budú funkcie aplikácie rozširovať a pribudne napríklad automatické blokovanie nevyžiadaných telefonátov.

Zdroj článku: czechcrunch.cz/Startitup

Zdroj titulnej fotografie: projectmanagers.net

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech