Otrokár Elon Musk: Neuveríš, koľko chce, aby ľudia pracovali

  • Zamestnanci Tesly tento rok pracovali 100 hodín týždnenne
  • Podľa Muska je to v podstate normálne
01
  • Zamestnanci Tesly tento rok pracovali 100 hodín týždnenne
  • Podľa Muska je to v podstate normálne

Vedci zistili, že aj osem hodinový pracovný čas je nezmysel z hľadiska efektivity práce a mladá generácia čoraz viac žiada priestor pre svoj osobný život. Elon Musk to ale vidí inak.

Podľa neho by ľudia mali pracovať najmenej 80 až 100 hodín týždenne. Len tak podľa neho dokážu zmeniť svet. Uviedol to v pondelok na Twitteri po tom, ako sa ho ľudia spýtali, koľko hodín by museli každý týždeň odpracovať, aby zmenili svet.

Ako by takýto „život“ ale vyzeral? Nejaky by nebol. Keby ľudia pracovali 80 hodín týždenne vrátane víkendu, robili by vyše 11 hodín denne. Keby chceli mať voľný víkend, museli by sa „hecnúť“ a potiahnuť 16 hodín denne. V prípade 100 hodín týždenne, by buď skoro vôbec nespali alebo by aj cez víkend ťahali 14 hodín každý deň. Takže ľudia by mali len pracovať a trochu spať.

„Existujú aj oveľa jednoduchšie pracovné miesta, ale nikto nikdy nezmenil svet za 40 hodín týždenne,“ napísal na Twitteri.

V čase, keď Tesla zvýšila výrobu svojho Modelu 3, Musk údajne pracoval 120 hodín týždenne a skoro všetci jeho zamestnanci v Tesle odmakali tento rok 100 hodín týždenne. Povedal to v rozhovore pre Recode. Takýto režim je podľa neho potrebný, ak má Tesla prežiť.

Otroci, nie je to trochu vysoká daň za elektrické autá? Možno by  malo zmysel zamestnať viac ľudí, alebo jednoducho sadnúť na bicykel.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech