Otvorená spoveď transgender Nikol, ktorá je uväznená v mužskom tele: Prekvapenie v nohaviciach mať už nechcem

  • Prijala samú seba. Rozhodla sa, že už nebude Dávid. Túži byť transrodovou modelkou
  • Onedlho podstúpi operáciu na odstránenie semenníkov
  • Film Dánske dievča jej dodal sebavedomie a odvahu
Transgender Nikol
archív NŠ
  • Prijala samú seba. Rozhodla sa, že už nebude Dávid. Túži byť transrodovou modelkou
  • Onedlho podstúpi operáciu na odstránenie semenníkov
  • Film Dánske dievča jej dodal sebavedomie a odvahu

Dávid sa narodil ako krásny, zdravý chlapec. V tom čase nikto netušil, že sa z neho stane Nikol. Keď mal 13 rokov, začal zisťovať, že ho dievčatá akosi nezaujímajú a neholduje ani chlapčenským športovým aktivitám, napríklad futbalu.

Namýšľal si, že to je len akýsi dočasný stav a postupne to prejde, ale neprešlo. Dávid bol ženou uväznenou v mužskom tele. Nikol má dnes 21 rokov a čaká ju posledná časť jej premeny. Odstránenie semenníkov a vytvarovanie vagíny. Jej cieľom je získať svoju novú, vytúženú identitu.

Posledný krok k úplnej zmene pohlavia skomplikovala pandémia. Zvolenčanka sa však nevzdáva a tranzíciu chce čím skôr dokončiť.

Žena uväznená v mužskom tele

Nikol prežila takmer celé detstvo v detskom domove. Keď mala jeden rok, sociálny úrad ju spolu s dvoma súrodencami umiestnil do krízového centra v Lučenci.

„Odtiaľ nás presunuli do Detského domova Maurícius v Kremnici. Bola som veľmi uzavreté dieťa, ale na druhej strane to boli naozaj pekné roky. Starali sa o nás a my sme mali domov. Bola som veľmi dobrou študentkou a každý ročník končila s vyznamenaním.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikol Šurtová (@nikolka1niki)

Nikol vraví, že spočiatku bolo pre ňu nepochopiteľné, že sa o nich každý deň stará iný človek a začala si všímať, že tieto osoby nevolajú mama ani otec. „Snažili sa nahradiť našich rodičov, ale nešlo to.“

V puberte si začala uvedomovať, že je ženou uväznenou v mužskom tele. „Riaditeľ aj opatrovateľky ma veľmi podporovali, za čo som im dodnes vďačná. Takisto stála pri mne aj moja mama.

Spomína, že v puberte sa jej zhoršili známky a hneď v prvý rok dostala trojku zo správania. Z excelentnej študentky sa stal úplný flákač.

Keď mala Nikol 15 alebo 16 rokov, našla si priateľa, ku ktorému sa nasťahovala. V tom čase sa začala prezentovať ako žena, aj keď v ženských šatách chodila iba mimo Zvolen. „V tomto meste ma veľa ľudí poznalo a nechcela som, aby mnou opovrhovali. Nakoniec som si povedala, že to je môj život a už sa nebudem skrývať. Vyšla som s tým na verejnosť. Samozrejme, prišli predsudky a mnohí ma odsúdili, ako keby som bola nejaký deviant.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikol Šurtová (@nikolka1niki)

Žena s niečím navyše

Priateľ, ktorému neprekážalo, že je ženou „s niečím navyše“, ju každý deň vozil do školy. Spočiatku študovala pomocné práce v autoservise. „Bolo to dosť vtipné byť v montérkach. Na tejto škole som dokončila 8. a 9. ročník, potom som si podala prihlášku na dvojročku. Chcela som byť čašníčkou.“

Keď si Dávid začal uvedomovať, že je Nikol a že ho žiadne ženy nepriťahujú, začal rozmýšľať nad zmenou pohlavia. Jej veľkou podporou bola aj česká transrodová modelka Petra Nitka, s ktorou sa osobne pozná. „Čím skôr človek začne s premenou, tým plnohodnotnejšia žena z neho bude,“ hovorí.

Transrodoví ľudia majú možnosť svoje pohlavie zmeniť. Slovenská legislatíva to na základe zákonov umožňuje, v praxi však býva proces prístupný až od osemnástich rokov.

Ja som to chcela a aj chcem. Mám urobené prsia vo veľkosti D. Na operácii som bola pred pandémiou a takisto beriem estrogén. Prešla som si všetkými náležitosťami. Najbližšie ma čaká odstránenie semenníkov a hneď po zahojení podstúpim vaginoplastiku.“

Pár riadkov o mne…😎 Moja premena začala v roku 2018,povedala som si že budem žiť tak ako uznám za vhodné a to po…

Uverejnil používateľ Nikol Šurtová Utorok 30. marca 2021

Ako tranzícia vyzerá v praxi?

Zmena pohlavia je proces, ktorý prebieha niekoľko rokov. Záujemca najprv musí podstúpiť diagnostiku. Podľa organizácie Transfúzia, ktorá pomáha ľuďom s premenou, ide o približne dvojmesačné opakujúce sa sedenia u psychiatra-sexuológa. Následne sa vyžaduje absolvovanie vyšetrení z oblastí endokrinológie, genetiky, psychológie a nezriedka aj gynekológie a urológie.

„Môj spis a môj stav musela následne posúdiť odborná komisia. Sedel tam sexuológ, endokrinológ, chirurg, ktorý by ma mohol operovať a podobne. Po rozhovore ma poslali von, zvážili môj stav a po 15 minútach vyriekli rozsudok: som dostatočne pripravená na to, aby som mohla podstúpiť operácie. Mala som pocit, ako keby som bola na pohovore,“ hovorí s úsmevom Nikol, ktorá svoju premenu začala už pred dvoma rokmi.

NOVÝ VÝSKUM: S lockdownom rastie chuť. Slováci majú počas pandémie lepší sex a chcú ho viac

Postupne jej bol nasadený liek na potlačenie testosterónu a následne by mala byť vykonaná operácia. Estrogén berie už dlhšie a preto si mohla dať urobiť nové prsia. „Keď som ho začala brať, už sa mi začali robiť malé prsíčka, a tak sa im tam lepšie nasadzovali silikóny. Aj vlasy mi začali viac rásť.“

Prekvapenie v nohaviciach nechce, penis si nenechá

Operácia sa kvôli koronavírusu odsunula. Nikol preto musí znova podstúpiť sedenia u sexuologičky v Košiciach, ktorá jej opäť vydá odporúčanie na operáciu. „Už to vydržím, nevzdám sa ani za nič,“ hovorí.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Transfúzia, Ministerstvo spravodlivosti , Translide

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech