Otvorená spoveď transgender Nikol, ktorá je uväznená v mužskom tele: Prekvapenie v nohaviciach mať už nechcem

  • Prijala samú seba. Rozhodla sa, že už nebude Dávid. Túži byť transrodovou modelkou
  • Onedlho podstúpi operáciu na odstránenie semenníkov
  • Film Dánske dievča jej dodal sebavedomie a odvahu
Transgender Nikol
archív NŠ
  • Prijala samú seba. Rozhodla sa, že už nebude Dávid. Túži byť transrodovou modelkou
  • Onedlho podstúpi operáciu na odstránenie semenníkov
  • Film Dánske dievča jej dodal sebavedomie a odvahu

Dávid sa narodil ako krásny, zdravý chlapec. V tom čase nikto netušil, že sa z neho stane Nikol. Keď mal 13 rokov, začal zisťovať, že ho dievčatá akosi nezaujímajú a neholduje ani chlapčenským športovým aktivitám, napríklad futbalu.

Namýšľal si, že to je len akýsi dočasný stav a postupne to prejde, ale neprešlo. Dávid bol ženou uväznenou v mužskom tele. Nikol má dnes 21 rokov a čaká ju posledná časť jej premeny. Odstránenie semenníkov a vytvarovanie vagíny. Jej cieľom je získať svoju novú, vytúženú identitu.

Posledný krok k úplnej zmene pohlavia skomplikovala pandémia. Zvolenčanka sa však nevzdáva a tranzíciu chce čím skôr dokončiť.

Žena uväznená v mužskom tele

Nikol prežila takmer celé detstvo v detskom domove. Keď mala jeden rok, sociálny úrad ju spolu s dvoma súrodencami umiestnil do krízového centra v Lučenci.

„Odtiaľ nás presunuli do Detského domova Maurícius v Kremnici. Bola som veľmi uzavreté dieťa, ale na druhej strane to boli naozaj pekné roky. Starali sa o nás a my sme mali domov. Bola som veľmi dobrou študentkou a každý ročník končila s vyznamenaním.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikol Šurtová (@nikolka1niki)

Nikol vraví, že spočiatku bolo pre ňu nepochopiteľné, že sa o nich každý deň stará iný človek a začala si všímať, že tieto osoby nevolajú mama ani otec. „Snažili sa nahradiť našich rodičov, ale nešlo to.“

V puberte si začala uvedomovať, že je ženou uväznenou v mužskom tele. „Riaditeľ aj opatrovateľky ma veľmi podporovali, za čo som im dodnes vďačná. Takisto stála pri mne aj moja mama.

Spomína, že v puberte sa jej zhoršili známky a hneď v prvý rok dostala trojku zo správania. Z excelentnej študentky sa stal úplný flákač.

Keď mala Nikol 15 alebo 16 rokov, našla si priateľa, ku ktorému sa nasťahovala. V tom čase sa začala prezentovať ako žena, aj keď v ženských šatách chodila iba mimo Zvolen. „V tomto meste ma veľa ľudí poznalo a nechcela som, aby mnou opovrhovali. Nakoniec som si povedala, že to je môj život a už sa nebudem skrývať. Vyšla som s tým na verejnosť. Samozrejme, prišli predsudky a mnohí ma odsúdili, ako keby som bola nejaký deviant.“

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Nikol Šurtová (@nikolka1niki)

Žena s niečím navyše

Priateľ, ktorému neprekážalo, že je ženou „s niečím navyše“, ju každý deň vozil do školy. Spočiatku študovala pomocné práce v autoservise. „Bolo to dosť vtipné byť v montérkach. Na tejto škole som dokončila 8. a 9. ročník, potom som si podala prihlášku na dvojročku. Chcela som byť čašníčkou.“

Keď si Dávid začal uvedomovať, že je Nikol a že ho žiadne ženy nepriťahujú, začal rozmýšľať nad zmenou pohlavia. Jej veľkou podporou bola aj česká transrodová modelka Petra Nitka, s ktorou sa osobne pozná. „Čím skôr človek začne s premenou, tým plnohodnotnejšia žena z neho bude,“ hovorí.

Transrodoví ľudia majú možnosť svoje pohlavie zmeniť. Slovenská legislatíva to na základe zákonov umožňuje, v praxi však býva proces prístupný až od osemnástich rokov.

Ja som to chcela a aj chcem. Mám urobené prsia vo veľkosti D. Na operácii som bola pred pandémiou a takisto beriem estrogén. Prešla som si všetkými náležitosťami. Najbližšie ma čaká odstránenie semenníkov a hneď po zahojení podstúpim vaginoplastiku.“

Pár riadkov o mne…😎 Moja premena začala v roku 2018,povedala som si že budem žiť tak ako uznám za vhodné a to po…

Uverejnil používateľ Nikol Šurtová Utorok 30. marca 2021

Ako tranzícia vyzerá v praxi?

Zmena pohlavia je proces, ktorý prebieha niekoľko rokov. Záujemca najprv musí podstúpiť diagnostiku. Podľa organizácie Transfúzia, ktorá pomáha ľuďom s premenou, ide o približne dvojmesačné opakujúce sa sedenia u psychiatra-sexuológa. Následne sa vyžaduje absolvovanie vyšetrení z oblastí endokrinológie, genetiky, psychológie a nezriedka aj gynekológie a urológie.

„Môj spis a môj stav musela následne posúdiť odborná komisia. Sedel tam sexuológ, endokrinológ, chirurg, ktorý by ma mohol operovať a podobne. Po rozhovore ma poslali von, zvážili môj stav a po 15 minútach vyriekli rozsudok: som dostatočne pripravená na to, aby som mohla podstúpiť operácie. Mala som pocit, ako keby som bola na pohovore,“ hovorí s úsmevom Nikol, ktorá svoju premenu začala už pred dvoma rokmi.

NOVÝ VÝSKUM: S lockdownom rastie chuť. Slováci majú počas pandémie lepší sex a chcú ho viac

Postupne jej bol nasadený liek na potlačenie testosterónu a následne by mala byť vykonaná operácia. Estrogén berie už dlhšie a preto si mohla dať urobiť nové prsia. „Keď som ho začala brať, už sa mi začali robiť malé prsíčka, a tak sa im tam lepšie nasadzovali silikóny. Aj vlasy mi začali viac rásť.“

Prekvapenie v nohaviciach nechce, penis si nenechá

Operácia sa kvôli koronavírusu odsunula. Nikol preto musí znova podstúpiť sedenia u sexuologičky v Košiciach, ktorá jej opäť vydá odporúčanie na operáciu. „Už to vydržím, nevzdám sa ani za nič,“ hovorí.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Transfúzia, Ministerstvo spravodlivosti , Translide

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK