Otvorili najdlhší sklenený most na svete. Prejsť sa po ňom je len pre silné žalúdky

  • Sklenené mosty sa v Číne stali fenoménom a nájdeme ich tu hneď niekoľko
  • Sú obrovským magnetom pre turistov, ktorí chcú otestovať svoje limity
  • Nový najdlhší most s dĺžkou 487 metrov otvorili len pred pár dňami v Hongyagu Scenic Area
efvwvwvwb
gettyimages.com, Xinhua News Agency
  • Sklenené mosty sa v Číne stali fenoménom a nájdeme ich tu hneď niekoľko
  • Sú obrovským magnetom pre turistov, ktorí chcú otestovať svoje limity
  • Nový najdlhší most s dĺžkou 487 metrov otvorili len pred pár dňami v Hongyagu Scenic Area

Doteraz najdlhší sklenený závesný most meral „len“ 430 metrov a neprekvapí, že sa tiež nachádzal v Číne, konkrétne v Zhangjiajie Grand Canyon v provincii Hunan. Práve Číňania sú na celom svete známi prekonávaním rekordov a tiež svojou vášňou pre bláznivé atrakcie, ktoré sú zdrojom tých najlepších selfies. A čo je fascinujúcejšie ako na pohľad nebezpečné konštrukcie mostov s podlahou kompletne zo skla? Navyše zavesené vo výške, ktorá budí rešpekt aj u najväčších adrenalínových nadšencov.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Xinhua News Agency

Novopostavený most medzi útesmi v oblasti Hongyangu Scenic v provincii Hebei sa nachádza vo výške 230 metrov, čo je ešte o desať metrov viac než meria mrakodrap New York Times Tower a o takmer 30 metrov viac než meria Trump Tower. Dĺžka nového mosta s titulom „najdlhší sklenený“ je takmer pol kilometra, teda presne 487 metrov. Jeho špecialitou je tiež to, že je húpací, čo sa postará o ešte väčší zážitok. Most bol navrhnutý tak, aby s rezervou zvládol váhu 500 turistov naraz. Postaviť ho trvalo jeden a pol roka.

Podlaha mosta je zložená z viac ako tisíc sklenených panelov, ktoré majú hrúbku len 3,81 centimetra. To môže byť pre mnohých ľudí prekvapujúce a odstrašujúce zároveň. Veď si predstav kráčať po takomto tenkom skle vo výške bežného mrakodrapu a k tomu pohľad do rokliny pod sebou. Nič príjemné. Podobné mosty sú veľkým testom ľudskej psychiky, pretože aj keď vieš, že sa ti nemôže nič stať, iracionálny strach sa dostaví. Tvoja hlava bude dokonale ovplyvnená optickým klamom a ty ju nebudeš vedieť presvedčiť, že v skutočnosti nespadneš do priepasti.

Zobraziť celú galériu (4)
zdroj: Xinhua News Agency

To, ako človek môže reagovať v takejto situácií, zachytáva množstvo videí na sociálnych sieťach a Youtube. Môžeš vidieť ľudí v panike, krčiacich sa k zemi, plačúcich či kričiacich, ktorí jednoducho nedokážu odhodlane spraviť ani jeden krok, nieto ešte prejsť pol kilometra. Ich priatelia či rodina ich neraz musia na druhý koniec mosta doslova dotiahnuť po zemi. A v skutočnosti ani nemusia mať veľký strach z výšok. Prejsť sa po takomto moste je jednoznačne adrenalínová bomba, no ľudia s akrofóbiou by to rozhodne nemali skúšať.

Číňania a ďalší turisti si však nedajú povedať a v húfoch sa vydávajú otestovať svoj strach. Mnohí zájdu ešte ďalej a sklenený most si vyberú ako dokonalé prostredie pre svoje svadobné fotografie. Fanatická posadnutosť adrenalínovými sklenenými atrakciami v Číne vyvrcholila tiež mostom, ktorý doslova praská pod nohami návštevníkov, hoci ide len o vizuálny a zvukový efekt. Nedávno tiež Číňania predstavili plán vybudovať „nevidieľný“ most zo špeciálnej zrkadlovej ocele a reflexného kameňa. Nechajme sa prekvapiť, čo bláznivejšie ešte prinesú.

zdroj: Dailymail

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech