Otvorili najvyšší hotel na svete. Nechýbajú v ňom ani toaletné potreby Hermès, za noc zaplatíš stovky eur

  • Najvyšší hotel sveta sa nachádza v Číne
  • Má viac ako 160 izieb, no dovoliť si ho môžu len skutoční boháči
CNN.com
  • Najvyšší hotel sveta sa nachádza v Číne
  • Má viac ako 160 izieb, no dovoliť si ho môžu len skutoční boháči

Keďže môžeme Šanghaj považovať za miesto obľúbené turistami, je pochopiteľné, že sa tu nachádza nespočetne veľa hotelov. Len nedávno do tohto zoznamu pribudol ďalší hotel. J Hotel Shanghai Tower bol otvorený 19. júna 2021 a od ostatných hotelov sa líši niečím zaujímavým. Ide totiž o najvyšší hotel na celom svete.

Hotel je umiestnený v najvyšších podlažiach Šanghajskej veže, ktorá je so svojimi 632 metrami zároveň najvyššou vežou Číny. Informuje o tom portál CNN

zdroj: CNN.com

Najvyšší a najluxusnejší?

O tom, že ide o najvyššie položený hotel pochybovať nemusíme. Ide však aj o najluxusnejší hotel v tomto meste? Hotel pozostáva zo 165 izieb, no 34 z nich sú apartmány. Hotel disponuje kvalitnými službami ako je napríklad nonstop komorník, krytý bazén, vane v tvare lupeňov magnólie. Na každého hosťa tu čakajú aj toaletné potreby značky Hermes a Diptyque, kompletné čínske čajové súpravy a luxusné kúpele so zameraním na procedúry Reiki.

Ako sme už uviedli vyššie, v hoteli sa nachádza 34 apartmánov. Tie sú rozdelené do štyroch kategórií a najdrahší je Šanghajský apartmán s rozlohou 380 metrov štvorcových. V apartmáne sa okrem spálne nachádza aj salónik, pracovňa, vlastná kuchyňa, priestor na fyzioterapiu a šatník. Cena noci v tomto apartmáne nie je známa.

zdroj: CNN.com

Za noc v najlacnejšej izbe si v prípade návštevy hotela zaplatíš viac ako 500 dolárov. Noc v J Suite, čo je apartmán o jeden stupeň slabší od už spomínaného Šanghajského apartmánu, stojí neuveriteľných 10 467 dolárov.

zdroj: CNN.com
Zdroj: CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá