NAKA obvinila 4 ľudí z podvodu pri vyplácaní pandemickej pomoci. Ide o milióny eur

  • NAKA dnes obvinila 4 ľudí v súvislosti s podvodom pri vyplácaní pandemickej pomoci
  • Kauzu odhalilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka
naka polícia zásah
TASR/Pavel Neubauer
  • NAKA dnes obvinila 4 ľudí v súvislosti s podvodom pri vyplácaní pandemickej pomoci
  • Kauzu odhalilo Investigatívne centrum Jána Kuciaka

NAKA dnes obvinila 4 osoby v súvislosti s podvodom pri vyplácaní pandemickej pomoci. Informovala o tom Polícia Slovenskej republiky na oficiálnej stránke

Vyšetrovateľ NAKA v súvislosti s pandemickou pomocou obvinil štyri zadržané osoby pre obzvlášť závažný trestný čin subvenčného podvodu spáchaný spolupáchateľstvom. Aktuálne vo veci prebiehajú procesné úkony a zatiaľ nie je možné poskytnúť žiadne bližšie informácie,“ uviedla polícia.

ZÁSAH V PEZINKU: NAKA OBVINILA ŠTYRI OSOBYVyšetrovateľ NAKA v súvislosti s pandemickou pomocou obvinil štyri zadržané…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Wednesday, December 8, 2021

Obvinení pracovali na úrade V Pezinku

Ako informuje SITA, polícia včera ráno zasahovala v súvislosti s podvodom pri vyplácaní pandemickej pomoci. V relácii Analýzy Na hrane to povedal dočasný prezident Policajného zboru Štefan Hamran.

Polícia pri zásahu zadržala štyri osoby a policajný šéf nevylúčil, že budú zadržané aj ďalšie. Zároveň potvrdil, že v prípade sú indície, že za zneužívaním pandemickej pomoci môže byť aj organizovaná skupina vplyvných ľudí.

Investigatívne centrum Jána Kuciaka 21. októbra informovalo, že milióny eur z pandemickej prvej pomoci poslalo Slovensko schránkovým firmám. Celkovo mohlo ísť o 24 miliónov eur z verejných peňazí.

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina) následne informoval, že zo zneužívania prostriedkov určených na udržanie pracovných miest boli podozriví štyria úradníci, ktorí boli prepustení, na úrade práce v Pezinku už nepracujú.

Zdroje: Facebook/ Polícia Slovenskej republiky, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie