Padol historický rekord, takáto cena zlata ešte nikdy nebola

  • Cena zlata sa dostala na nový rekord vyše 1984 USD za uncu
  • Ide o historické maximum
zlato (1)
Pixabay/Public Domain Pictures
  • Cena zlata sa dostala na nový rekord vyše 1984 USD za uncu
  • Ide o historické maximum

Ceny zlata na začiatku týždňa vzrástli a dostali sa na nové historické maximum, informovala o tom dnes ráno agentúra TASR.

Stúpajúci počet nových prípadov ochorenia COVID-19 totiž zvýšil obavy z ekonomických následkov pandémie, čo podporilo dopyt po zlate považovanom za bezpečný prístav pre investície v neistých časoch. Posilnenie dolára však zabránilo ešte výraznejšiemu zdraženiu.

Korona praje zlatu

Spotová cena zlata sa o 8.14 h SELČ nachádzala s miernym plusom na 1976,23 dolárov za uncu, čo je 31,1 gramu, keď predtým v skorom ázijskom obchodovaní sa dostala až na rekordných 1984,66 dolárov a teda 1675,10 eura za uncu. Augustový kontrakt na zlato na komoditnej burze COMEX si pripísal pol percenta a o 8.07 h SELČ sa nachádzal na 1995,80 amerických dolárov za uncu.

Nálada na trhoch sa zhoršuje. Predovšetkým nárast počtu nových infekcií je skutočnou globálnou obavou a skutočnou podporou pre ceny zlata. To však tiež podporuje americký dolár,“ uviedol hlavný stratég firmy CMC Markets Michael McCarthy.

Musk: Veľké pyramídy v Gíze postavili mimozemšťania. Toto je jeho nezmyselná teória

Dolárový index, ktorý meria vývoj kurzu dolára ku košu hlavných svetových mien, stúpol o 0,3 % po tom, ako sa minulý týždeň dostal najnižšie od mája 2018.

Posilnenie dolára zabránilo ešte výraznejšiemu nárastu cien zlata, keďže tie sú denominované v dolároch.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech