Pamiatky a múzeá ťa nebavia? Spoznaj Bratislavu netradične a hravo

  • Je veľa spôsobov, ako sa zoznámiť s naším hlavným mestom. Čoraz viac ľudí však preferuje tie menej tradičné. V porovnaní s klasickými prehliadkami a návštevami pamiatok či múzeí totiž pri nich zažiješ oveľa viac zábavy. Tu je našich 5 tipov!
collagetfvcqewrcvqe
facebook.com/Divná Bratislava/ Foto: facebook.com/Hra o Bratislave
  • Je veľa spôsobov, ako sa zoznámiť s naším hlavným mestom. Čoraz viac ľudí však preferuje tie menej tradičné. V porovnaní s klasickými prehliadkami a návštevami pamiatok či múzeí totiž pri nich zažiješ oveľa viac zábavy. Tu je našich 5 tipov!

Divná Bratislava

Pri máloktorej aktivite sa dnes dá zabaviť viac, ako pri escape hrách. Sú skvelým spôsobom, ako zažiť trochu adrenalínu, spoznať samého seba a utužiť priateľské či pracovné vzťahy. Neexistuje totiž lepší teambuilding. V Bratislave máš na výber množstvo escape roomov, no ak chceš spoznať zákutia Bratislavy, o ktorých si ani netušil, táto hra pre 3 až 5 ľudí je pre to ako stvorená.

Obsahuje v sebe prvky nielen escape roomu, ale aj geocachingu a väčšina jej deja sa preto odohráva v uličkách mesta. Na základe zadaní musíš plniť rôzne úlohy, získavať indície a nájsť cestu k tajnému „divnému“ miestu. Aj keď je cieľom Bratislavu spoznať, účastníkom sa odporúča poznať aspoň základné orientačné body, ako Bratislavský hrad, Námestie SNP či Michalská brána.

Foto: facebook.com/Divná Bratislava

Hra o Bratislave

Chceš spoznávať mesto popri večernom popíjaní s priateľmi v pohodlí domova alebo liečení sa z chrípky? S touto unikátnou hrou sa to dá a dokonca ju môžeš hčať aj so zahraničnými kamošmi v angličtine! Activity a Človeče si si už určite zahral stokrát, tak prečo nevyskúšať niečo nové? V Hre o Bratislave budeš odpovedať na záludné vedomostné otázky a naučíš sa pritom veľa o histórii mesta.

Bratislavský príbeh ti vyrozpráva kráľovná Mária Terézia a do tajov vedy ťa zasvätí vedec Johann Wolfgang von Kempelen z Dunajskej stredy. Stretneš sa aj so sochárom Franzom Xavierom Messerschmidtom, ktorý tvoril na Vydrici a s katom, ktorý tvoju cestu Bratislavou trochu okorení a bude sa snažiť zabrániť ti v jej dokončení. Ak sa ti však podarí vyzbierať všetky žetóny, si víťaz.

Foto: facebook.com/Hra o Bratislave

BrainTeaseLava

Tentokrát poctivý escape room, teda hra, pri ktorej sa musíš vo vymedzenom čase 70 minút vyslobodiť zo zajatia uzavretej miestnosti. Nebude to však ľahké, pretože musíš splniť náročné aj zákerné úlohy a zvládnuť stres a napätie, ktoré ti ich plnenie budú sťažovať. Brainteaslava otestuje tvoju pozornosť, vynaliezavosť a myslenie „out of the box“.

Šťastie ti jednoducho stačiť nebude, treba pohnúť rozumom. Kľúčová je samozrejme tímová spolupráca, pretože von sa musia dostať všetci. Naozaj zaujímavý scenár hry ťa vráti o niekoľko desaťročí späť, do tajomného bratislavského bytu zariadeného v socialistickom štýle, kde niekoľko ľudí záhadne zmizlo bez stopy. Dokážeš zistiť, čo sa s nimi stalo a uniknúť zo zajatia ŠtB živý?

Foto: facebook.com/Brainteaselava – more than Escape Room

Authentic Slovakia

Zabudni na nudné a zdĺhavé prehliadky po Bratislave so sprievodcom, ktorý sa nabiflil zopár strán jej histórie. S Authentic Slovakia pojem prehliadka naberá nový význam. Tvoja pozornosť ani na sekundu neunikne inam, budeš sa čudovať aj smiať a odídeš v úžase, čo všetko si o tomto meste nevedel. Na výber máš pestrú ponuku „tours“ a hádam najzaujímavejšou je tá Postsocialistická.

Prevedú ťa ňou chalani na legendárnej Škode či VW karavane a navštíviš klenoty socialistickej éry, ako pamätník Slavín, vojenské bunkre a uvidíš komunistickú architektúru. S Authentic Slovakia si môžeš zájsť na bicykli k niekdajšej železnej opone, pozrieť si Devín a ochutnať miestne víno či otestovať autentické slovenské krčmy v regióne Záhorie, čo zaujme najmä turistov.

Foto: facebook.com/Authentic Slovakia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech