Panasonic predstavil revolučné VR okuliare s podporou HDR a 4K UHD rozlíšením v praktickom prevedení

  • Panasonic predstavil VR okuliare s najmodernejšími technológiami zobrazovania
  • Ich prevedenie a kvalitný obraz sľubujú revolučný zážitok
news.panasonic.com/press
  • Panasonic predstavil VR okuliare s najmodernejšími technológiami zobrazovania
  • Ich prevedenie a kvalitný obraz sľubujú revolučný zážitok

Najväčší svetový veľtrh spotrebnej elektroniky CES 2020 hostil v Las Vegas technologické spoločnosti, ktoré sa predbiehali v predstavení prelomových či revolučných zariadení. Tejto úlohy sa zhostil aj Panasonic, ktorý predstavil koncept okuliarov s virtuálnej reality (VR), ktoré ponúknu najvyššiu kvalitu obrazu a zvuku s podporou moderných zobrazovacích technológií.

Opodstatnenie investícií do virtuálnej reality je podľa Panasonicu očakávaný príchod plnej komerčnej podpory piatej generácie mobilného telekomunikačného systému (5G). Spoločnosť očakáva, že komerčné rozšírenie 5G otvorí v spojitosti s VR jedinečné zážitky v oblasti športu či virtuálneho cestovania, ktoré bude o pár rokov bežnou súčasťou našich životov.

Najväčším problémom aktuálne dostupných VR setov je okrem nie príliš vysokej kvalite obrazu aj veľkosť a dizajn okuliarov, ktoré musia byť k hlave upevnené prostredníctvom gumenej čelenky, čo je neprirodzené a pri dlhšom nosení nepohodlné.

zdroj: news.panasonic.com/press

Aj to viedlo Panasonic k odlišnému dizajnu od všetkých VR zariadení, ktoré sme doteraz videli – pripomínajú slnečné, resp. zváračské okuliare a ich nosenie je v porovnaní s konkurenciou omnoho pohodlnejšie a prirodzenejšie.

Technické špecifikácie

O vysokokvalitný 4K Ultra HD obraz sa podľa tlačovej správy postarajú displeje od spoločnosti Panasonic vyvinuté v spolupráci so spoločnosťou Kopin Corporation2. Vďaka týmto displejom sa úplne minimalizuje tzv. Screen door effect – nedostatky v zobrazovaní, kvôli ktorým sa vytvárajú viditeľné línie medzi pixelmi, čo je bežným javom pri aktuálne dostupných VR zariadeniach.

Okuliare dostanú taktiež plnú podporu technológie High Dynamic Range (HDR), čím sa zvýši kvalita a detailnosť zobrazovaných farieb v kombinácií s vyšším kontrastom, na ktorý sme zvyknutí z moderných televízií nie len od spoločnosti Panasonic.

Pokiaľ ide o zvuk, okuliare ponúknu zabudované vysokokvalitné slúchadlá od dcérskej spoločnosti Technics, ktorá ponúka modernú technológiu s vysoko presným kmitaním membrány, čo zabezpečí vysokú kvalitu zvuku s minimálnym skreslením.

zdroj: news.panasonic.com/press

Azda najväčším plusom týchto VR okuliarov je už spomínaný tvar, ktorý je prirodzený a ničím neobmedzujúci. V kombinácií s modernými technológiami zobrazovania a zvuku vo vysokej kvalite sa možno pozeráme na produkt, ktorý bude v budúcnosti úplnou samozrejmosťou.

Áno, v budúcnosti, pretože je potrebný ďalší vývoj a tak sa tohto produktu v blízkej dobe nedočkáme. V oficiálnej tlačovej správe sa totižto vôbec nespomína ani predpokladaný čas dostupnosti na trhu a ani odhadovaná cena, čo len naznačuje, že je to ešte stále beh na dlhé trate, no s kvalitnou štartovacou pozíciou.

Zdroj: Panasonic

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK