Panorámu Bratislavy bude zdobiť aj štvrtá veža Sky Parku. S výstavbou sa začne čoskoro

  • Trojica budov v komplexe Sky Park Residence je dokončená a do realizácie ide štvrtá budova
  • Oznámil to developer Penta Real Estate
  • Ide o bytovú budovu, ktorá bude umiestnená východne od ostatných budov
sky park
Screenshot/Instagram/Hunkpap Screenshot/Instagram/Hashtag.sk
  • Trojica budov v komplexe Sky Park Residence je dokončená a do realizácie ide štvrtá budova
  • Oznámil to developer Penta Real Estate
  • Ide o bytovú budovu, ktorá bude umiestnená východne od ostatných budov

O tom, že k trojici výrazných budov pribudne aj štvrtá, sa začalo šepkať už v čase, kedy bol spustený predaj priestorov v prvých troch budovách. Štvrtá budova bola oficiálne potvrdená v roku 2017, kedy sa s projektom len začínalo. Po krátkej dobe sa ukázalo, že budova bude totožná s prvou trojicou. Stavať sa tak bude 31-poschodová budova, ktorej výška bude 103,8 metra. 

Prípravné práce realizácie projektu boli ukončené už vo februári a momentálne sa pracuje na samotnej výstavbe projektu. „V rámci zemných prác aktuálne pracujeme na podzemnej tesniacej stene, ktorá bude plniť statickú funkciu do fázy vybudovania podzemných podlaží,“ uvádza Penta Real Estate na webe yimba.sk. Počas najbližších týždňov by malo dôjsť k začiatku realizácie hlbinných základov poslednej veže.

sky park
zdroj: Facebook/Penta Real Estate

Predaj bytov už prebieha

Vo viac ako 100-metrovej veži sa bude nachádzať 264 bytov a 372 parkovacích miest. Súčasťou veže budú aj priestory určené pre retail a občiansku vybavenosť. Predpredaj bytov bol spustený koncom roka 2020, pretože podľa developera bol záujem o nové byty nesmierne vysoký. „Predaj bytov v 4.veži sa vyvíja veľmi pozitívne a registrujeme záujem o všetky typy bytov,“ hovorí Michal Rehák – riaditeľ pre rezidenčný development v Penta Real Estate Slovensko.

Na oficiálnej stránke projektu nie je konkretizované koľko z bytov má doposiaľ nových majiteľov, takže ich úbytok bude postupný. Všetky byty sú ponúkané vo vysokom štandarde, pretože budú mať centrálny zhod odpadu, rekuperáciu vzduchu a chladenie. V iných projektoch sú tieto záležitosti radené k nadštandardu. 

sky park
zdroj: Facebook/Penta Real Estate

Výstavba bude trvať o niečo dlhšie

V porovnaní s predošlými výstavbami bude štvrtá trvať o niečo dlhšie. Oficiálna stránka projektu uvádza, že hrubá stavba bude dokončená v polovici roka 2024. Spôsobené to je bezprostrednou blízkosťou k už skolaudovanej veži, v ktorá už má zabývaných rezidentov. 

Dopyt po nehnuteľnostiach je vyšší ako aktuálna ponuka. Ceny stúpajú do závratných výšin najmä v Bratislave

„Chceme brať ohľad na už zabývaných rezidentov, čo sa týka hlučnosti, a výstavba nemôže prebiehať v neskorých večerných hodinách s ohľadom na nočný kľud,“ vysvetľuje Rehák. Natiahnutie realizácie projektu na dlhšie časové obdobie znamená aj navýšenie nákladov.

Posledná budova Sky Park Residence bude podľa oficiálneho harmonogramu dokončená v prvej polovici roka 2025. V tom istom čase by mal byť spustený aj kolaudačný proces. Odovzdávanie bytov je naplánované na druhú polovicu roka 2025.

Zdroje: yimba.sk, skypark.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech