Pantone Color Institute predstavil novú farbu: Mimoňská žltá.

A je to tu. Svet pozná prvú PANTONE farbu inšpirovanú animovanou postavičkou a je ňou „mimoňská žltá„.

Táto farba bola vytvorená na základe mimoňoch od Universal Pictures a Illumination Entertiment z filmu, ktorý v slovenskom znení volajú Ja, zloduch.

Nová PANTONE farba je osvetľujúci, energický, priateľský a zábavný odtieň žltej.

PANTONE-Color-Institute-Minion-Yellow-Swatch

„Tak ako nám slnečné lúče prinášajú život, tak isto je PANTONE Mimion Yellow farba, ktorá vyvyšuje vedomie a vytvára jasnosť, osvetluje cestu ku inteligencii, originalite a nenápadnosti otvorenej mysle – toto je farba optimizmu, nádeje a radosti,“ povedal Leatrice Eiseman, výkonný riaditeľ Pantone Color Institute.

Toto nové partnerstvo vzniklo, keď Pharell Williams, spolutvorca hudby ku filmu Ja, zloduch prišiel s týmto nápadom do Pantone Color Institute pravé v čase, keď výskumná časť spoločnosti mapovala globálne farebné trendy. Zisťovali ako farby ovplyvňujú ľudské myslenie, emócie a fyzické reakcie. Pantone pracovalo s animátorským tímom Illumination Entertainment na prepracovaní už existujúcej farby pre nájdenie najčistejšej farby, ktorá reprezentuje mimoňskú žltú.

Pantone-Minion-Yellow-Minions

Výsledkom toho je farba predstavujúca sladké a podvratné postavičky. Extrovertný odtieň, prenáša ich hravosť, teplo, podnecuje intelektuálnu zvedavosť a povznesenie. Nová PANTONE farba „Minion Yellow“ bude pridaná do paletu PANTONE Móda, Domov + Interiér v ďalšom vydaní.

Čo si o tom myslíte? Dobrá reklama, alebo nie?

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech