Pápež František má dôležitý odkaz pre rodičov LGBTI detí. Mnohým sa páčiť nebude

  • Pápež František vystúpil na obranu ľudských práv 
  • Podporil sexuálne menšiny a urobil dôležité vyhlásenia voči rodičom LGBT ľudí
  • Medzitým chcú hierarchovia katolíckej cirkvi v Poľsku zakázať imaginárnu „propagáciu LGBT ideológie“
TASR/AP, Unsplash/Stavrialena Gontzou
  • Pápež František vystúpil na obranu ľudských práv 
  • Podporil sexuálne menšiny a urobil dôležité vyhlásenia voči rodičom LGBT ľudí
  • Medzitým chcú hierarchovia katolíckej cirkvi v Poľsku zakázať imaginárnu „propagáciu LGBT ideológie“

Hlava katolíckej cirkvi prijíma pravidelné audiencie či už z radov zástupcov vlády či rôznych sociálnych skupín. Pápež František sa tentoraz venoval rozhovorom s vedúcimi predstaviteľmi talianskeho združenia „Tenda di Gionata“. Ide o skupinu, ktorú tvoria prevažne rodičia LGBT ľudí. Účastníci stretnutia dostali od pápeža veľa prívetivých slov. Pápež im odkázal: „Boh miluje vaše deti, pretože sú Božími detmi.“ Informuje Catholicnewsagency.com.

Podpredsedníčka organizácie Mara Grassiová pápežovi povedala, že ona a ďalší rodičia si želajú, aby „Cirkev dokázala zmeniť pohľad na svoje deti tým, že ich nebude vylučovať, ale bude ich zahŕňať medzi seba“.

Pietruchová: Z LGBTI sa vyrobil strašiak, proti ktorému treba viesť križiacku výpravu. Tolerancia a ľudskosť prehrávajú

Pápež František mal povedať, že „Cirkev ich nevylučuje, pretože ich veľmi miluje“. Svätý Otec prijal aj dary: dúhové tričko so slovami z 1. listu sv. Jana: „v láske niet strachu“ a knihu s výpoveďami homosexuálnych ľudí.

Počas audiencie boli rodičia okrem iného ubezpečení, že katolícka cirkev je miestom pre všetkých. Žiaľ, také slová by boli napríklad v Poľsku nemysliteľné. Pripomeňme, že to bol arcibiskup Jędraszewski, ktorý varoval pred „dúhovým morom“. Poľská biskupská konferencia dokonca odporučila vytvorenie osobitných farských „kliník“ na „vyliečenie“ homosexuality.

Pápež František taktiež už pred mesiacom adresoval prostredníctvom svojich sociálnych sietí výzvu svojim veriacim. „Boha nemusí nikto obhajovať a nechce, aby sa jeho meno používalo na terorizáciu ľudí. Žiadam všetkých, aby prestali používať náboženstvo s cieľom vzbudiť nenávisť, násilie, extrémizmus a slepý fanatizmus,“ napísal hierarcha katolíckej cirkvi na twitteri. 

Potláčanie práv LGBTI menšín v Poľsku najnovšie odsúdil aj Európsky parlament 

Európsky parlament (EP) prijal vo štvrtok uznesenie, v ktorom odsúdil potláčanie LGBTI menšín v Poľsku, pričom vyjadril obavy v súvislosti s legislatívnym a volebným systémom, ako aj s nezávislosťou súdnictva a dodržiavaním základných práv v tejto krajine.

NÁZOR: Sme v rámci nenávisti voči LGBTI len slabší odvar Poľska? Bojím sa, že áno

EP odsúdil hromadné zatknutie a následné zaobchádzanie so 48 LGBTI aktivistami zo 7. augusta 2020. Odsudzuje aj kladné stanovisko poľského episkopátu k tzv. konverzným terapiám, ktorých cieľom je zmena sexuálnej orientácie či rodovej identity príslušníkov menšín. Europoslanci vyjadrili obavy zo zhoršujúcej sa situácie, vyzvali Radu EÚ, aby „konečne konala“ a ochraňovala poľské menšiny a právny štát.

„Poľská vláda zabudla, že demokracia nie je o vláde väčšiny, ale o rešpektovaní práva na odlišný názor a o ochrane menšín. Parlament prijal na túto tému desať uznesení a Komisia iniciovala štyri konania pre nesplnenie povinností členského štátu, poľské orgány však naďalej odmietajú dodržiavať európske hodnoty a pokračujú v konaní, ktoré je v rozpore s európskym právnym poriadkom,“ uviedol španielsky europoslanec Juan Fernando López Aguilar.

Zdroje: Catholicnewsagency.com, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá