Pápež si na návštevu Slovenska vybral obľúbenú značku auta Slovákov. Prekvapí ťa, aké mal na vozidlo požiadavky

  • Trend, ktorým sa pápež prezentoval na svojich predošlých návštevách, bude pokračovať aj pod Tatrami
  • Výber Františkových áut robí najväčšie vrásky jeho ochranke
pápež František elektromobil
TASR/ AP/ Riccardo De Luca a Unsplash/ Chuttersnap
  • Trend, ktorým sa pápež prezentoval na svojich predošlých návštevách, bude pokračovať aj pod Tatrami
  • Výber Františkových áut robí najväčšie vrásky jeho ochranke

Prípravy na príchod pápeža Františka do našej krajiny vrcholia. Niektoré veci sa kvôli bezpečnosti Svätého Otca držia v prísnom strážení a je na nich vyhlásené takzvané „informačné embargo“.

To sa napríklad týka aj vozidiel, ktorými sa ma hlava katolíckej cirkvi presúvať po Slovensku. Televízii Markíza sa však podarilo toto embargo čiastočne prelomiť a vieme, aké auto si pápež František vybral.

Ide o podobné rozhodnutie, akým sa pápež prezentoval aj na svojich predchádzajúcich cestách. „Požiadavka Vatikánu bola podľa našich zistení veľmi jednoduchá – auto musí byť bezemisné a v základnej verzii,“ informovala dnes televízia Markíza.

zdroj: TASR/AP/Riccardo De Luca. Pápež František sa zastavil porozprávať sa s policajtmi v aute, ktorí ho doprevádzali do Vatikánu po prepustení z Univerzitnej nemocnice Agostina Gemelliho v Ríme.

Okrem týchto požiadaviek je známe, že pápež si rád vyberá miestne alebo miestnymi obľúbené značky, čo dodrží aj tentokrát a voziť sa bude v dlhoročne najpredávanejšej značke na Slovensku.

Ďalšou zo známych pápežových požiadaviek býva, že sa nechce voziť v opancierovaných autách, z čoho musia mať nepochybne najväčšiu „radosť“ jeho ochrankári.

V pohotovosti by nemala byť len pápežova ochranka a naša polícia, na bezpečnosť Svätého Otca budú dohliadať aj Ozbrojené sily Slovenskej republiky. Bližšie informácie pochopiteľne známe nie sú.

Televízii sa podarilo získať zábery čiernych, elektrických vozidiel Škoda Rapid ENYAQ iV, v ktorých bude už o nedlho jazdiť po Slovensku pápež František. K dispozícii ich má hneď zopár, ak by sa náhodou niektoré z nich pokazilo či dostalo defekt, tak pápež len prejde do ďalšieho vozidla.

Ako televízia pripomína, na „Škodovkách“ jazdil aj v Írsku a elektromobil ho sprevádzal aj na cestách po svojej rodnej Latinskej Amerike.

František sa od svojho nástupu prezentuje ako ekologicky pápež, bojovník proti globálnemu otepľovaniu, ktorý sa snaží na tieto problémy pravidelne poukazovať.

Viackrát kritizoval politických lídrov, že ich odpovede na tie hrozby sú slabé. Ľudstvo sa podľa neho správa, ako by bolo majiteľom a pánom stvorenia. Ekologickým obrátením sa podľa Františka dokážu napraviť aj iné – na prvý pohľad v tejto súvislosti možno neviditeľné – problémy, akými sú nerovnosť vo svete a chudoba.

Oprava: V pôvodnom článku sme nesprávne uviedli, že pôjde o vozidlo Škoda Rapid. Má ísť o model ENYAQ iV. Za nepresnosť sa ospravedlňujeme.

Zdroje: Markíza, Cirkev.cz

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie