Pár žil 2,5 roka v jednom z najdrahších miest na svete. Na nájom neminuli ani cent

  • Mali obmedzené financie, a tak sa rozhodli pre život v malom
  • Každému vyhovuje niečo iné, odkazujú ľuďom
Sanitka
Mladý kanadský pár ukazuje netradičný spôsob života, s ktorým sú však obaja mimoriadne spokojní, Twitter/Maclean’s Magazine
  • Mali obmedzené financie, a tak sa rozhodli pre život v malom
  • Každému vyhovuje niečo iné, odkazujú ľuďom

Mnohí z nás si to neuvedomujú, ale napriek všetkým problémom súčasnosti, a že ich nie je málo, máme dnes toľko príležitostí, ako nemali naši rodičia, nehovoriac o starých rodičoch a starších generáciách. Netýka sa to len digitálnych technológií, cestovania, práce, ale v podstate všetkých oblastí nášho každodenného života.

Aj preto sa čoraz častejšie objavujú ľudia, ktorí svojím životným štýlom nezapadajú do hlboko zakoreneného obrazu o živote, teda práca v kancelárii od 9. do 17. každý deň, hypotéka, deti a podobne. Jedným z nich je kanadský pár Raychel Reimerová and Nick Hurley, ako píše portál 604 Now

Táto mladá dvojica transformovala ich sanitku na malý domček, pričom ich video z apríla tohto roka, na ktorom ukazujú ostatným, ako sa im v nemocničnej sanitke žije, videlo na TikToku viac ako 3,5 milióna ľudí.

Video vyzdvihuje ich útulný priestor, ktorý zahŕňa posteľ, skriňu šikovne ukrytú v lavici, kuchynku s vodným nožným čerpadlom a toaletu.

@notluxe

Living rent-free in one of the worlds most expensive cities >>> … but also, anywhere we want 😉 It’s been a while since we did a van tour on here so here’s inside of our tiny home. Van life apartment tour format inspired by @samandkellysvan (check theirs out) and the apartment tours on TikTok. 🫶🏼 Any questions? ➟ follow for full-time van life & budget travel __ Tags: #vanlife #campervan #vanlifegirl #vanbuild #camperlife #homeonwheels #granolagirl #lifeontheroad #roadtrippin #vandwellers #yvr #vancouvercanada #apartmenttour

♬ vlog, chill out, calm daily life(1370843) – SUNNY HOOD STUDIO

Portál CTV News uvádza, že virálne video ukazuje aj údajného cudzinca, ktorým nie je nikto iný ako Nick Hurley, ako sa pýta Raychel Reimerovej, koľko platí za nájom, na čo ona odpovie: „Ach, neplatím nič.“ Nasleduje 60-sekundová prehliadka jej „malého domu na kolesách“, o ktorom 29-ročná Kanaďanka Reimerová hovorí, že má necelých 7,5 m2. „Vždy hovorím, že mám všetko, čo má normálny dom, okrem toho, že v menšom,“ dodala usmievavá.

K radikálnemu riešeniu ich prinútili peniaze

V rozhovore pre CTV News vysvetlila, že spolu so svojím priateľom kúpili sanitku v roku 2019 po návrate domov z práce v zahraničí. Pár sa stretol vo Vancouveri (kanadský štát Britská Kolumbia), keď mali obaja niečo po dvadsiatke a pred rokom 2017 žili spolu v byte v štvrti Riley Park, keď sa rozhodli dať výpoveď, predať všetky svoje veci a cestovať do Kambodže učiť angličtinu.

Vancouver is Awesome informuje o tom, že sa do cestovania rýchlo zamilovali a založili si kanál na YouTube, aby sa podelili o svoje skúsenosti a tipy. Ako súčasť sveta travel influencerov videli niekoho, kto žije v dodávke. Rozhodli sa, že ich ďalšou misiou bude nasledovať tento príklad.

Každému vyhovuje niečo iné, odkazujú

Po návrate do kanadskej Britskej Kolumbie boli inšpirovaní k životu v malom dome, čo je pochopiteľne úzko späté aj s obmedzenejším rozpočtom. Kúpili si sanitku za necelých 5 600 eur a približne rovnakú sumu do nej investovali na to, aby sa pre nich stala obývateľnou.

Mladý pár si odvtedy vzal svoj jedinečný domov na cesty, pričom spolu prechodili cez Kanadu, Spojené štáty americké a Mexiko.

Hlavne Reimerová hovorí o jedinečnom zážitku, ktorý jej mimoriadnym spôsobom rozšíril obzory a otvoril oči pokiaľ ide o možnosti, ktoré život v 21. storočí ponúka.

„Naša sanitka bola jednou z najspoľahlivejších dodávok, aké poznáme. Sme tak trochu v cykle práce, šetrenia, cestovania a dookola. Niektorí ľudia riadia svoje vlastné spoločnosti priamo z cesty, existujú softvéroví inžinieri… niekedy osoba, ktorej zavoláte do call centra Amazonu, preberá hovor zo svojej dodávky,“ povedala pre CTV News.

Reimerová tiež dodala, že jej životný štýl nie je pre každého, ale zároveň dúfa, že ľudia budú hľadať niečo, nech už to je čokoľvek, čo im vyhovuje, bez toho, aby sa báli, že budú terčom posmechu alebo odcudzovania.

„Je v poriadku žiť inak. Ľudia nemusia rozumieť tvojmu životnému štýlu,“ odkázala.

Zdroje: CTV News, 604now, Vancouver is Awesome

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá