Patríš do Generácie Y? Povieme ti, ako ušetríš dostatok na to, aby si mohol investovať

  • Sara Koslinska stojí za úspešnou aplikáciou pre Generáciu Y. Nazýva sa Limitless
  • Podľa jej slov sa medzi stredoeurópskymi mileniálmi nachádza veľa tech talentov, sú však oveľa menej súťaživejší než tí zo Západu
  • Preto je jednoduchšie tvoriť lokálny biznis, než ten globálny
  • Na fin.techsummite v bratislavskom Carltone prezentovala prípadovú štúdiu venovanú práve požiadavkám a očakávaniam mileniálov
fintech
archív Startitup/unsplash
  • Sara Koslinska stojí za úspešnou aplikáciou pre Generáciu Y. Nazýva sa Limitless
  • Podľa jej slov sa medzi stredoeurópskymi mileniálmi nachádza veľa tech talentov, sú však oveľa menej súťaživejší než tí zo Západu
  • Preto je jednoduchšie tvoriť lokálny biznis, než ten globálny
  • Na fin.techsummite v bratislavskom Carltone prezentovala prípadovú štúdiu venovanú práve požiadavkám a očakávaniam mileniálov

Mileniáli sú mladí ľudia vo veku od 25 do 40 rokov. Nazývajú sa aj Generácia Y. Ide o mladých odborníkov takmer na všetko, väčšinou freelancerov. Už teraz sa vie, že do dôchodku nepôjdu skôr ako v 70-tke a preto by si mali na toto neskoršie životné obdobie šetriť už dnes. Ak patríš medzi mileniálov, určite čítaj ďalej. Dozvieš sa o úspešnom a praktickom šetriacom systéme, ktorý ti pomôže spravovať tvoje peniaze, v mnohom ti uľahčí investovanie a ty už viac nemusíš byť v strese. Volá sa Limitless.

Keď raz budem bohatý, začnem investovať

Ak rozmýšľaš takto, rozmýšľaš zle. Medzi generáciou tvojich rodičov a tou tvojou je totiž pár výrazných rozdielov. Si menej trpezlivý, ale aj menej lojálny. Väčšinu vecí riešiš cez telefón a tvoj život dokonale vystihuje pojem „on the go“. Potrebuješ robiť jednoduché transakcie, ktoré sú vysvetlené jednoduchým jazykom a príliš si život nekomplikovať. Mileniáli produkty nakupujú vtedy, keď ich potrebujú a nie vtedy, keď im ich niekto chce predať. V tom vidíme výhodu doby.

zdroj: archív Startitup

Horšie je, že mileniáli neplánujú svoje investície a nemyslia ani na úspory. Alebo ak myslia, deje sa to už väčšinou príliš neskoro,“ hovorí Sara Koslinska, spoluzakladateľka Limitless.

Každý môže byť investorom

Ľudia jednoducho nechcú investovať. Je to pravdepodobne preto, lebo sa boja, alebo len z ľahkovážnosti na svoje zadné vrátka nemyslia. Aplikácia novej generácie Limitless ti pomôže doslova „nájsť“ peniaze, ktoré môžeš ušetriť. Vďaka nej nadobudneš a naplánuješ si dlhodobé investície a budeš mať na dovolenku, neočakávané výdavky, či darčeky pre seba, rodinu či kamošov.

zdroj: archív Startitup

Limitless spolupracuje napríklad s Amazonom či v rámci siete Reiffeisen aj so slovenskou Tatra bankou. Preto ti dokáže ponúknuť výhodnejšie ceny životného ale aj cestovného poistenia alebo konkrétnych produktov. Takýto algoritmus sa nazýva Save-to-invest a tebe, jednoznačne, uľahčí život.

Aplikácia vníma každý tvoj pád, ale aj vzlet. Akonáhle sa tvoje príjmy zdvihnú, odporučí ti nejaké to euro uložiť na sporiaci účet. Je vybavená pop-up stories, ktoré ťa o všetkých zmenách, aktualizáciách či novinkách pravidelne informujú.

Ty, ako používateľ, tvoríš aplikáciu 

Snažíme sa používateľov motivovať. Je to veľmi dôležité. Tým vytvárame pocit, že aplikáciu tvoria spolu s nami. A je to pravda,“ dodáva k technologickým updatom Limitless aplikácie Koslinska. Každý pondelok máš ako používateľ možnosť zasielať do komunikačného centra feedback, ktorý je následne spracovaný a už o pár dní sú do systému implementované prvé zmeny. Konkrétne hneď v stredu. Všetky nápady pomáhajú technikom tvoriť a zlepšovať Limitless, pretože chcú, aby bola užitočná, funkčná a prehľadná.

No a v určitých časových úsekoch obdržíš aj Financial Wellbeing Score, aby si mal o svojich financiách – príjmoch aj výdajoch – absolútny prehľad.

Fintech Summit v Bratislave a jeho rekordy

Ten tohtoročný sa niesol v znamení investovania, poisťovacích technológií a nových možností, ktoré ti majú slúžiť na bezpečnejší a jednoduchší život. Tatra banka predstavila svoju inovačnú tvárovú biometriu, Adastra ozrejmila princípy fungovania a možnosti využitia robota Pepper. Nám bolo cťou, že sme sa mohli stretnúť s Michalom Blažejom zo štúdia LB*, ale aj s keynote speakerkou Sarou Koslinskou. Atmosféru dotváral interiér jedného z najstarších hotelov v strednej Európe. Dôležitým a veľmi uspokojivým faktom je, že na tohtoročnom Fintech Summite bola doposiaľ najväčšia účasť v histórii trvania konferencie, rekordne najviac pozitívnych reakcií, najviac B2B stretnutí a bol mimoriadny záujem o Fin&Insure Association, ktorú organizátori neformálne založili práve v deň konferencie. S hlavou plnou nápadov odchádzame. Dovidenia o rok!

zdroj: archív Startitup

zdroj: archív Fintech Summit

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech