Pavol prichádza s aplikáciou, vďaka ktorej môžeš pomôcť zvieratám v útulkoch u nás aj v Česku

  • Aplikácia ti umožní spojiť sa s milovníkmi zvierat na Slovensku aj v Čechách
  • Vďaka nej si môžeš zvieratko adoptovať, nájsť, pomôcť mu, alebo ho darovať
labbka
Pavol Franek /Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Aplikácia ti umožní spojiť sa s milovníkmi zvierat na Slovensku aj v Čechách
  • Vďaka nej si môžeš zvieratko adoptovať, nájsť, pomôcť mu, alebo ho darovať

Slovenský projekt, ktorý spojil milovníkov zvierat zo Slovenska aj Čiech. Aplikácia združuje všetkých, ktorí hľadajú pomoc a domov pre opustené zvieratá. Okrem jednotlivcov pomáhajú dostať sa do povedomia aj útulkom. Za všetkým stojí Pavol Franek.

Pokryl celé Slovensko aj Česko

Združujú teda celú komunitu, nielen komunitu na mieste, kde sa práve nachádzaš. Aplikácia slúži okrem vyhľadávania útulkov, zvierat a ich majiteľov aj ako tvoj osobný zvierací preukaz. Môžeš si v nej označiť, kedy treba psa či mačku očipovať, očkovať, alebo ísť na preventívnu prehliadku.

zdroj: Pavol Franek/Labbka

Ak sa niekomu zviera stratí, aplikácia zmobilizuje omnoho viac ľudí, ako klasický oznam na sociálnej sieti alebo na vývesnej tabuli pred obecným úradom.

Ak v aplikácii vystupuješ či už ako jednotlivec, alebo ako útulok, máš možnosť napríklad pridať udalosť, ktorú vo svojej komunite organizuješ, a zdieľať ju tak práve s ľuďmi, ktorí majú rovnaké záujmy ako ty. Aplikácia je navyše veľmi prehľadná a tak sa v nej zorientuješ skutočne jednoducho.

zdroj: Pavol Franek/Labbka

Prispej útulkom transparentne

Pavlovi ide predovšetkým o pomoc útulkom. „Všimol som si, že ľudia nemajú dostatok informácií, akoby mohli oni sami pomôcť, preto mi napadlo, že by som im mohol takýmto spôsobom pomôcť. Taktiež som chcel byť nápomocný tým, ktorým sa stratilo zvieratko. Teraz budú mať väčšiu pravdepodobnosť ho nájsť,“ hovorí Pavol, ktorý sám pomáha.

Pavol Franek je freelancer zo Žiliny a vystupuje pod pracovným menom Franek.

Aplikácia je aktuálne dostupná zatiaľ iba pre Android, no nevylučuje jej rozšírenie aj pre konkurenčný operačný systém. Zatiaľ je aplikácia v úvodnej fáze, spustili ju pred niekoľkými dňami a momentálne zbierajú informácie a spätné väzby od používateľov.

Útulky som oslovoval sám hneď, ako som mal aplikáciu hotovú,“ prezrádza pre Startitup Pavol, ktorý momentálne od niektorých ešte stále čaká na vyjadrenie.

zdroj: Pavol Franek/Labbka

Zviera si zatiaľ nekúpiš

Môžeš prispievať finančne či pomáhať akýmkoľvek iným spôsobom. Zvieratko si tu zatiaľ kúpiť nemôžeš. Do budúcna by to však možné byť mohlo.

zdroj: Pavol Franek/Labbka

To, že aplikácia neslúži na kúpu však neznamená, že k výmene jednotlivých nemôže dojsť.

Aplikácia ponúka katalóg zvierat, v ktorom nájdeš fotografie, ale aj aktuálne informácie, môžeš zvieratá sledovať, komentovať a prispievať na ich fungovanie jednotlivcom, ale ja útulkom, v ktorých zviera žije.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech