“Peak day” v USA sa blíži. Za posledných 24 hodín zomrelo v Amerike 1887 ľudí s ochorením COVID – 19

  • V stredu zomrelo v Spojených štátoch amerických 1887 pacientov s ochorením COVID - 19
  • Vírus si v Amerike vyžiadal už 14831 obetí
  • Podľa najnovších prognóz čaká USA “Peak day” 12. apríla
usa
Zdroj: Unsplash
  • V stredu zomrelo v Spojených štátoch amerických 1887 pacientov s ochorením COVID - 19
  • Vírus si v Amerike vyžiadal už 14831 obetí
  • Podľa najnovších prognóz čaká USA “Peak day” 12. apríla

Spojené štáty americké sa za krátku dobu stali krajinou najviac postihnutou novým koronavírusom. Do dnešného dňa je v USA potvrdených 435 553 pozitívne nakazených pacientov a 14 831 ľudí tomuto ochoreniu podľahlo. Informoval o tom britský Daily Mail.

V krajine taktiež stúpla miera úmrtnosti o 0,2 percenta a v súčasnosti je na úrovni 3,4 percenta. Podľa najnovších predpokladov by krajina mala dosiahnuť svoj “Peak day” 12. apríla 2020, kedy sa očakáva, že umrie 2212 pacientov s COVID – 19 za 24 hodín.

S týmto predpokladom prišiel včera Inštitút zdravotných metrík na Univerzite vo Washingtone, ktorého modely a predpovede častokrát uvádza aj Biely Dom. V novej projekcii sa okrem iného uvádza, že do 4. augusta by mohlo ochoreniu COVID – 19 podľahnúť viac ako 60 tisíc pacientov.

“Je mimoriadne dôležité, aby sa ľudia, aj napriek týmto malým náznakom nádeje z posledných projekcií, stále sociálne izolovali. Ak totiž začnú chodiť znovu von a socializovať, môžeme sa dočkať aj druhej vlny tohto vírusu,” upozornila Deborah Prix, ktorá pracuje ako koordinátorka pre Biely Dom v otázke koronavírusu.

Rekordný počet zaznamenal aj štát New York, ktorý je na tom zpomedzi všetkých štátov USA najhoršie. Za posledných 24 hodín tu zomrelo 780 pacientov.

Ohrozený je aj zdravotnícky personál kvôli nedostatku ochranných pomôcok

Nedostatok ochranného materiálu pre zdravotníkov v prvej línií je veľkým problémom nielen v Spojených štátoch amerických, ale na celom svete. Dôkazom toho je aj príbeh troch zdravotných sestier  z Northwick Park Hospital v severnom Londýne.

Tie kvôli nedostatku klasických ochranných odevov nosili na sebe vrecia na odpadky. Samozrejme, že tie ich nemohli pred koronavírusom dostatočne ochrániť a nakoniec sa ním samé nakazil. Informoval o tom portál Telegraph.

Zdroje: dailymail.co.uk, telegraph.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK