Peking bojuje s koronavírusom, má nové ohnisko nákazy COVID-19

  • Až 25 z nových prípadov eviduje čínske hlavné mesto
  • Úrady už v stredu zatvorili všetky školy a zaviedli obmedzenie pohybu
čína covid-19
Unsplash
  • Až 25 z nových prípadov eviduje čínske hlavné mesto
  • Úrady už v stredu zatvorili všetky školy a zaviedli obmedzenie pohybu

Čína zaznamenala v piatok 32 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu 24 hodín. Väčšina z nich je spojená s trhoviskom v Pekingu, kde za týždeň nakazilo už 183 ľudí, informovala agentúra DPA.

Až 25 z nových prípadov eviduje čínske hlavné mesto. Dva ďalšie registrujú v susednej provincii Che-pej a jeden v severovýchodnej provincii Liao-ning. Zvyšok sú prípady dovezené zo zahraničia v provinciách Kuang-tung a Kan-su.

Peking po objavení nového ohniska nákazy na uvedenom trhovisku Sin-fa-ti opäť zaviedol niektoré epidemiologické opatrenia. Úrady už v stredu zatvorili všetky školy a zaviedli obmedzenie pohybu. Lety z pekinského letiska boli zrušené, takisto autobusy a vlaky z mesta a do mesta.

AKTUÁLNE: Končí zákaz nedeľného predaja, Slováci môžu slobodne cestovať už aj do Poľska

Všetci ľudia, ktorí chcú Peking opustiť, musia predložiť negatívny test na koronavírus SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje chorobu COVID-19.

Odborník na verejné zdravie z čínskeho Strediska pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) Wu Cun-jou vo štvrtok na tlačovej konferencii uviedol, že epidémia nového druhu koronavírusu v čínskom hlavnom meste Peking je pod kontrolou a v nasledujúcich dňoch by malo dôjsť k zníženiu počtu nových prípadov.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK