Pekné gesto bratislavskej reštaurácie: Peniaze zákazníkov pošlú deťom postihnutým útokom na Ukrajine

  • Zbierka potrvá týždeň
  • Primátor Kyjeva vyhlásil 9. júl za deň smútku
zbierka
Ilustračná fotografia Instagram/Inside Restaurant, AP Photo/Efrem Lukatsky
  • Zbierka potrvá týždeň
  • Primátor Kyjeva vyhlásil 9. júl za deň smútku

Inside Restaurant sme ti nedávno predstavovali ako nevšednú európsku reštauráciu a navyše aj s kvalitnými ukrajinskými službami. Nachádza sa v Bratislave a tím reštaurácie tvoria aj ľudia priamo z Ukrajiny, ktorí celému konceptu dodávajú autentickosť. 

Rodinná prevádzka na sociálnej sieti informovala, že oddnes (utorok, 9. júla) venuje 100 percent zisku z predaja boršču deťom postihnutýšm raketovým útokom na kliniku Ochmatdyt. 

Zbierka potrvá týždeň 

Ako ďalej informuje reštaurácia na sociálnej sieti, zbierka pre deti potrvá týždeň. Tlačová agentúra TASR pripomína, že primátor Kyjeva Vitalij Kličko vyhlásil 9. júl za deň smútku za najmenej 22 obetí raketových útokov na ukrajinskú metropolu, ktoré v pondelok podnikla ruská armáda.

Podľa britskej stanice BBC spustia v utorok v Kyjeve vlajky na budovách mestskej správy na pol žrde a zakázané budú všetky zábavné podujatia.

Pri útokoch, ktoré Rusko v pondelok podniklo v rôznych mestách Ukrajiny, prišlo o život najmenej 36 ľudí a ďalších viac ako 100 ich bolo ranených. V Kyjeve dostala zásah najväčšia detská nemocnica na Ukrajine, pričom tam zahynuli dvaja dospelí, z toho jedna lekárka. Sedem detí v nemocnici bolo zranených.

V zdravotníckom centre sa liečia deti trpiace závažnými chorobami, ako sú napríklad rakovina či ochorenia obličiek. V čase útoku sa tam nachádzalo približne 670 pacientov a asi 1 000 pracovníkov nemocnice. „Zamestnanci včera ráno presunuli deti do bunkra, keď sa rozozvučali sirény, inak by bol počet obetí oveľa vyšší,“ ozrejmila podľa TASR vedúca monitorovacej misie OSN.

Počas útoku na Kyjev bolo v inej štvrti zasiahnuté menšie zdravotné stredisko.

Mimoriadne zasadnutie OSN 

Primátor Kličko v pondelok popoludní informoval, že počas raketových útokov utrpelo zranenia rôznej závažnosti najmenej 72 ľudí. Záchranné práce po zásahu rakiet alebo dopade ich úlomkov popoludní pokračovali v troch štvrtiach Kyjeva. Ďalších najmenej 11 obetí hlásili po útokoch z Dnepropetrovskej oblasti.

Na žiadosť Británie, Francúzska, Ekvádoru, Slovinska a USA sa v utorok v New Yorku uskutoční mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, ktoré bude venované pondelkovým útokom na Ukrajinu.

Rusko priznalo, že v pondelok podniklo sústredený útok na viaceré vojenské ciele na Ukrajine. Uviedlo však, že budovu nemocnice v Kyjeve zasiahli úlomky rakiet vystrelených ukrajinskou protivzdušnou obranou.

Zdroje: TASR, Instagram/INSIDE RESTAURANT BRATISLAVA

Najnovšie videá

Trendové videá