Pellegrini by chcel predčasné voľby už 4. septembra, Žigu sa stále zastáva

  • Strana hlas mala dnes už druhú tlačovú konferenciu
  • Peter Pellegrini na nej oznámil novinky ohľadom referenda
Aktualne SIU
  • Strana hlas mala dnes už druhú tlačovú konferenciu
  • Peter Pellegrini na nej oznámil novinky ohľadom referenda

Peter Pellegrini na tlačovej konferencii strany Hlas oznámil, že petičný výbor ukončil kreovanie petičného hárku, ktorý už je možné stiahnuť si na webe a podpísať ho.

Pripomenul, že nepochybuje o tom, že 350 000 podpisov sa im podarí vyzbierať “v rekordnom čase”. Ako povedal hneď na začiatku tlačovej konferencie, predčasné voľby by si tak vedel predstaviť už 4. septembra.

„Chceli sme umožniť vláde, aby odišli so s cťou. Preto sme na túto schôdzu predložili návrh ústavného zákona na skrátenie volebného obdobia tak, aby sa voľby konali 4. septembra tohto roku. Vládna koalícia návrh zmietla zo stola a nechce si dobrovoľne skrátiť volebné obdobie. Preto nám nezostáva nič iné len pokračovať v zbieraní podpisov,” uviedol Pellegrini.

Pellegrini povedal aj to, že zber podpisov považuje za apolitický, preto by privítal aj podporu iných politických strán či organizácií. 

Na otázku, prečo nie je na tlačovej konferencii prítomný aj Peter Žiga Pellegrini odpovedal, že je v karanténe, nakoľko bol v priamom kontakte s pozitívne testovanou osobou. 

Pellegrini tiež povedal, že nebude z úcty komentovať Ficov výrok, že “Žiga nie je človekom Pellegriniho, Pellegrini je človek Žigu.” Zároveň dodal, že Žiga sa bude snažiť očistiť svoje meno, a že ide len o útok na stranu Hlas. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech