Pellegrini: Ministrom financií je Matovič, ktorý vyhlásil, že financiám vôbec nerozumie, preto sa mu o peniaze stará manželka

  • Hosťami diskusnej relácie O 5 minút 12 na RTVS boli Boris Kollár a Peter Pellegrini
  • Reč bola o vakcíne Sputnik V aj o (zažehnanej) koaličnej kríze
IMGL5302
SITA/Diana Černáková
  • Hosťami diskusnej relácie O 5 minút 12 na RTVS boli Boris Kollár a Peter Pellegrini
  • Reč bola o vakcíne Sputnik V aj o (zažehnanej) koaličnej kríze

Boris Kollár hneď v úvode povedal, že z vakcíny Sputnik V a z udalostí, ktoré sa s ňou spájajú, robíme “búrku v šerbli”. Zároveň sa však zastal vedcov a povedal, že si váži, že po škole ostali pracovať na Slovensku a neodišli svoje vedomosti odovzdávať do zahraničia. 

Pellegrini na situáciu okolo Sputnika reagoval, že podľa neho je na prospech každá vakcína, no postup Matoviča je podľa jeho slov neospravedlniteľný. Hovorí, že keby bol predsedom vlády on, vzal by so sebou do Ruska šéfku ŠÚKL, ministra zdravotníctva a na Slovensko by doniesol dokumentáciu, ktorá chýba. Pellegrini tiež odsúdil to, ako Matovič urazil vedcov.

Kollár povedal, že on osobne žiadne naše orgány nespochybňuje, a vedcov si váži. Potvrdil, že by sa na ich adresu nevyjadril tak ako Matovič. Zároveň však dodal, že nie je Matovičov advokát ani obhajca, k jeho slovám sa preto vyjadrovať nebude. 

Pellegrini sa vyjadril aj k Matovičovmu statusu, kde hovorí o riadení “temnými silami”, čo je podľa neho neprípustné. Kollár mu pripomenul, že za vlády Fica a jeho bol “temnou silou” George Soros, na ktorého všetko zvaľovali. 

Čaká nás tretia svetová? Západné krajiny tvrdia, že Putinove manévre na východe Ukrajiny by mohli vyvolať vojnu

Pellegrini sa tiež vyjadril, že keby bol predsedom vlády on, Sputnik by tiež určite doniesol. Určite by to však spravil tak, aby situácia nebola sprevádzaná škandálom s tajnými či chýbajúcimi dokumentmi. Kollárovi povedal, nech sa nezbavuje zodpovednosti z nedostatku vakcín, pretože vo vláde sedí aj on a je to aj jeho vina, nie chyba “detí z vedľajšieho bloku”

Kollár ľudí ubezpečil, že svoje sľuby splní, a už v pondelok bude na vláde presadzovať návrhy, ktoré by obyvateľov finančne odľahčili – nakoľko podľa jeho slov sú finančne práve teraz najviac finančne zdecimovaní. 

Pellegrini však Kollárovi vyčíta pomalosť a nedostatočnosť opatrení na podporu občanov. Hovorí, že balík respirátorov začnú posielať vtedy, kedy už respirátory nebude potrebné nosiť. Narážal tým na to, že pomoc od vlády prichádza k občanom či podnikateľom prineskoro. 

Predseda strany Hlas tiež upozornil na to, že podnikateľom už pomoc nemusí stačiť. K uvoľňovaniu opatrení povedal, že má obavu, aby ešte podnikatelia vôbec mali čo otvoriť. 

Bez servítky sa vyjadril aj na obsadenie stoličky ministra financií Matovičom. Kritizuje, že Matovič o sebe sám vyhlásil, že financiám vôbec nerozumie, preto sa mu o peniaze stará manželka. 

Na otváranie prevádzok Kollár reagoval, že konečne vidieť svetlo na konci tunela. Podľa jeho slov verí, že už o pár dní budú môcť otvoriť napríklad aj kaderníctva, pedikúry či iné služby. Hovorí tiež, že niektoré opatrenia boli podľa neho zle nastavené. Nerozumie napríklad tomu, prečo sa môžu v MHD tlačiť desiatky či stovky v ľudí, no obchody musia byť zatvorené. 

Kollár otvorene kritizuje aj Covid automat a priznáva, že sám mu nerozumie. Hovorí, že si “sype popol na hlavu” a pripúšťa, že je veľmi neprehľadný, preto radšej sedí doma na zadku – nakoľko už sám nevie, čo sa môže a čo nie. Potvrdil však, že automat sa ide zjednodušovať a sprehľadňovat. 

Upozorňuje ale na to, že kľúčové bude leto. Chcel by uvoľniť aj zákaz cestovania, avšak upozorňuje na to, že ešte pred letnou dovolenkovou sezónou musíme opatrenia nastaviť veľmi opatrne. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech