Pellegrini nadbieha prezidentke, ako liberál môže prevziať voličov Progresívneho Slovenska, tvrdí Blaha

  • Poslanec Blaha tvrdí, že dlhší čas sleduje nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára
  • „Všimnite si, ako Pellegrini nadbieha Čaputovej - sú na nerozoznanie. Liberalizmus, slniečkarstvo, progresivizmus, ten istý marketing''
befunky-collage-3-5-1090x610
Ľuboš Blaha, TASR
  • Poslanec Blaha tvrdí, že dlhší čas sleduje nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára
  • „Všimnite si, ako Pellegrini nadbieha Čaputovej - sú na nerozoznanie. Liberalizmus, slniečkarstvo, progresivizmus, ten istý marketing''

Poslanec strany Smer-sociálna demokracia (Smer-SD) Ľuboš Blaha o podpredsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinim (Smer-SD) na sociálnej sieti napísal, že nadbieha prezidentke Zuzane Čaputovej a že ako liberál môže prevziať voličov strany Progresívne Slovensko, ktorá sa v tohtoročných voľbách nedostala do parlamentu.

„Všimnite si, ako Pellegrini nadbieha Čaputovej – sú na nerozoznanie. Liberalizmus, slniečkarstvo, progresivizmus, ten istý marketing, tá istá podpora médií. Progresívne Slovensko je zlyhaný projekt a Pellegrini ako liberál môže prevziať jeho voličov,“ napísal Blaha.

Ako ďalej uviedol, dlhší čas sleduje veľmi nadštandardné vzťahy Pellegriniho, Sulíka a Kollára. „Žeby sa tu vytvárala ‚záloha‘ pre prípad, keď už psychopata na čele vlády nebudú vedieť biznismeni z SaS a Sme rodiny viac tolerovať?“ spýtal sa Blaha.

Bývalý expremiér Pellegrini ohlásil zámer založiť novú politickú stranu. Spolu s ním by mali odísť aj ďalší dvaja podpredsedovia Smeru-SD Richard Raši, Peter Žiga a pravdepodobne šesť poslancov Smeru-SD.

zdroj: novysmer.sk

Pellegrini vylúčil spoluprácu s ĽSNS, ostatné je otázkou budúcnosti

Podpredseda parlamentu Peter Pellegrini vylúčil spoluprácu jeho budúcej novej strany s ĽSNS. V nedeľnej diskusnej relácii televízie TA3 V politike uviedol, že je to jediná strana, s ktorou dopredu vylučuje spoluprácu. Ako tvrdí, ostatné je otázkou budúcnosti.

Budúci týždeň plánuje predstaviť ľudí, ktorí s ním odchádzajú zo Smeru-SD. Pellegrini poukázal, že dobrý ohlas na svoj odchod má nielen od niektorých poslancov Smer-SD, ale aj z regiónov. To, kto ho podporí, však konkretizovať bližšie nechcel. Poznamenal, že zo strany odchádza, lebo si s Robertom Ficom (Smer-SD) nevedel predstaviť ďalšiu spoluprácu.

Jeho nový politický projekt zatiaľ názov nemá, podľa neho to však nemusí byť ani nič prekvapivé. Poznamenal, že v strane sa budú nachádzať „skúsení politici v kombinácii s mladými tvárami.“ Na otázku, či sa jeho odchodom neroztriešti ľavica, uviedol, že „sa uvidí, čo povedia voliči a čo si vyberú, či sa bude podpora deliť alebo sa presunie k jednému politickému subjektu.“

On sám nevníma, že by niečo trieštil. Ako doplnil, chce robiť „poctivú sociálno-demokratickú politiku“. Zároveň potvrdil, že v septembri ponúkne svoju funkciu podpredsedu parlamentu. Okrem toho bude mať snahu vytvoriť aj poslanecký klub.

Podpredseda parlamentu pri príležitosti blížiaceho sa ročného výročia inaugurácie prezidentky SR Zuzany Čaputovej označil ich vzťahy za „mimoriadne korektné a veľmi otvorené“. Podľa neho prezidentka vždy dodržala slovo. Poukázal na to, že prezidentka vypĺňa aj medzeru tam, kde to predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) v tejto situácii nezvládol.

Ako tvrdí, pozitívne vnímal kroky prezidentky, keď išla navštíviť firmy na južnom Slovensku, či to, že sleduje ochranu životného prostredia a problémy s vodou. „To sú veci, kde jasne ukázala vláde, že by nemala meditovať len o rúškach a zdravotníckych veciach, ale mala by sa pozrieť na ekonomické problémy, ktoré nám hrozia,“ dodal Pellegrini

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech