Pellegrini Náhlikovu vilu „občas využíva“. Podľa Korčoka sa v kampani porušujú pravidlá

  • Slovensko už cez víkend spozná nového prezidenta
  • Hosťami v diskusnej relácii TV Markíza sú hlavné tváre 2. kola
Ivan Korčok, Peter Pellegrini
Reprofoto: TV Markíza
  • Slovensko už cez víkend spozná nového prezidenta
  • Hosťami v diskusnej relácii TV Markíza sú hlavné tváre 2. kola

Slovensko už túto sobotu čaká druhé kolo prezidentských volieb. Stretnú sa v ňom exminister zahraničia Ivan Korčok s predsedom parlamentu Petrom Pellegrinim (Hlas-SD). Jasným víťazom prvého kola sa stal Ivan Korčok so 42,51 % hlasov, Peter Pellegrini získal 37,02 % voličských hlasov.

Dnes je na programe predposledný predvolebný duel. Debata pred 2. kolom prezidentských volieb na Markíze začne o 20:30. Posledný televízny duel kandidátov je na pláne v stredu na obrazovkách RTVS.

Startitup situáciu sleduje LIVE.

21.41 LIVE článok sme uzavreli

21.38 Pellegrini priznal, že Náhlikovu vilu občas využíva

Peter Pellegrini priznal, že občas využíva vilu, ktorá je napísaná na poslanca Hlasu-SD Petra Náhlika. Uviedol, že je to občas pohodlnejšie, keďže má len trojizbový byt s rozlohou 88 metrov štvorcových. 

21.34 Pellegrini: Zaplatím za to 1 600 eur a urobil by som to aj desaťkrát, keby mi to umožní dostať sa rýchlejšie k občanom

„Zaplatím za to 1 600 eur a urobil by som to aj desaťkrát, keby mi to umožní dostať sa rýchlejšie k občanom,“ vyhlásil o svojej nedávnej pracovnej ceste líder Hlasu. Za cestu súkromným lietadlom do Kráľovského Chlmca bol Pellegrini kritizovaný.

21.26 Pellegrini: Čo je na tom zlé, že jazdím na aute od sestry?

Peter Pellegrini od roku 2022 používa aj luxusné auto značky Volvo s rokom výroby 2021, o tom tvrdí, že je požičané od jeho sestry Evy. 

21.20 Korčok pripomenul Pellegrinimu prípad Hedvigy Malinovej

„Nepodceňujme pamäť ľudí,“ vyhlásil Ivan Korčok. Exminister spomenul tiež sprísnenie zákona o občianstve či hlasovania o dvojjazyčných tabuliach, urobil tak na margo Pellegriniho vyjadrenia o tom, že za vlád Smeru sa slovensko-maďarské pnutie upokojilo.

21.16 Pellegrini odsúdil dnešné zbombardovanie humanitárnych pracovníkov zo strany Izraela v Gaze

Viacero ľudí pracujúcich pre neziskovú charitatívnu organizáciu World Central Kitchen (WCK) so sídlom v USA zahynulo v pondelok pri izraelskom útoku v Pásme Gazy.

21.11 Predseda parlamentu tvrdí, že nikdy neuhol zo zahraničnopolitickej orientácie Slovenskej republiky  

Peter Pellegrini uviedol, že nikdy neuhol zo zahraničnopolitickej orientácie Slovenskej republiky a že Slovensko je súčasťou NATO a EÚ. Dodal však, že nechce len prijímať príkazy z Washingtonu a Bruselu.

21.07 Ste garantom úplného rozpadu slovenskej zahraničnej politiky, vyhlásil Korčok

Exminister Ivan Korčok kritizoval Pellegriniho za to, že sa nevymedzuje voči tomu, že Štefan Harabin chce vystúpiť z NATO či z EÚ.

21.00 Korčok: Mám dôveru vo voličov hnutia SLOVENSKO

Ivan Korčok má podľa vlastných slov dôveru vo voličov Matovičovho hnutia SLOVENSKO, s Igorom Matovičom sa však po prvom kole nestretol. „Ja si myslím, že voliči hnutia Slovensko – a koniec koncov aj Igor Matovič – vedia, o čo v týchto voľbách ide,“ uviedol.

20.58 Obaja kandidáti na prezidenta si skáču do reči

Dôvodom je konflikt o ekonomickom stave Slovenska.

20.54 Pellegrini: Vy ste boli štátnym tajomníkom a členom vlády ako ja dokopy

„Vy ste boli štátnym tajomníkom a členom vlády ako ja dokopy. Tak prosím pekne, ak vy hovoríte, že ľudia odchádzajú a že si požičiavame za veľké peniaze, tak vy sa nad vedením tejto krajiny podieľate dlhšie ako ja,“ vyhlásil Pellegrini.

20.52 Korčok Pellegrinimu: „Jeho úlohou je ísť chrániť vládu do prezidentského paláca“ 

20.46 Pellegrini: Korčok môže z Prezidentského paláca spraviť „progresívne-liberálne centrum“

Podľa predsedu parlamentu Zuzana Čaputová v minulosti urobila všetko preto, aby vyhralo voľby Progresívne Slovensko. 

20.42 Podľa prieskumu by voľby vyhral Pellegrini

Podľa exkluzívneho prieskumu agentúry Focus pre TV Markíza by Peter Pellegrini získal v druhom kole volieb 50,8 % voličských hlasov, Ivan Korčok by dostal 49,2 % hlasov.

20.35 Duel top favoritov sa koná v Primaciálnom paláci

Debatu moderuje Michal Kovačič. Korčok a Pellegrini mali dnes absolvovať debatu aj v rádiu Expres, avšak Peter Pellegrini zrušil svoju účasť. Exminister zahraničia Korčok tak v rádiu vystúpil sám.

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá