Penta ohlásila nový miliónový projekt. V modernej štvrti plánuje postaviť školu pre tisíc detí

  • Nová škola vznikne vedľa novej nemocnice
  • Jej výstavba bude stáť 15 miliónov eur
Bory
Bory Penta Real Estate
  • Nová škola vznikne vedľa novej nemocnice
  • Jej výstavba bude stáť 15 miliónov eur

V bratislavskej štvrti Bory plánujú postaviť spojenú školu. Zriadiť tam chcú materskú i základnú školu a gymnázium. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Bory, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).

Predpokladané investičné náklady na realizáciu stavby sú odhadované na približne 15 miliónov eur.

Novú bratislavskú štvrť Bory buduje investičná skupina Penta. V súčasnosti v nej už stojí niekoľko bytových domov, obchodov aj nemocnica. Pre detí tamojších obyvateľov je tam iba jedna menšia škôlka. Situácia by sa však mala zmeniť. Penta predstavila nový projekt. 

Ten hovorí, čo všetko spojená škola ponúkne a koľko bude stáť.

Škola bude mať päť nadzemných podlaží 

Navrhovaný objekt Spojenej školy FELIX sa nachádza na pozemku v rozvojovej štvrti Bory. Celá štvrť pozostáva z urbánnej zmesi bytových domov, nákupného centra, predajných hál a showroomov. Objekt spojenej školy Felix je umiestnený na juhovýchodnej strane pozemku, hlavný vstup je orientovaný smerom k novonavrhnutej verejnej komunikácii a maximalizuje školský dvor. 

Developer v zámere uvádza, že škola susedí aj s nezastavenými parcelami, na ktorých sa v budúcnosti predpokladá výstavba. V širšom okolí sa tiež nachádza nemocnica, bytová zástavba či komerčné priestory.

„Spojená škola Felix funkčne a vhodne doplní existujúcu a plánovanú výstavbu o v súčasnosti chýbajúcu predškolskú a
školskú funkciu,“ ozrejmil investor. Celkovo má mať päť nadzemných podlaží. Súčasťou je aj telocvičňa, ktorá je spojená so školou.

Vizualizácia školy
zdroj: enviroportal.sk

Zariadenie pre tisíc detí, žiakov aj študentov 

Na prvom nadzemnom poschodí sa má nachádzať materská škola, telocvičňa, jedáleň a vstupné priestory. Na druhom a treťom nadzemnom poschodí má byť základná škola s navrhnutými 27 triedami. Štvrté nadzemné poschodie zastreší gymnázium, na ďalšom poschodí sa počíta so štartovacím bývaním pre učiteľov a školiacimi priestormi. Vybudovať sa má aj 39 parkovacích miest.

Materská škola počíta s 80 deťmi, základná škola so 600 a gymnázium by malo byť pre 300 detí. „Predpokladaný počet zamestnancov bude asi 60,“ dodal investor. Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie sa odhaduje v roku 2028.

Zóna Bory je situovaná medzi mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves. Komerčnú časť tvorí nákupné centrum Bory Mall a Bory Retail Zone, ktorá obsahuje viacero veľkých obchodných prevádzok. Nekomerčnú časť tvorí Nemocnica Bory, ubytovňa Bory pre zdravotnícky personál nemocnice a verejná škôlka.

Rezidenčný projekt s názvom Bory Bývanie začali stavať pred siedmimi rokmi a je rozdelený do viacerých etáp. Prvých 300 bytov odovzdali v roku 2019. Dnes je dokončená druhá etapa Bory Nový Dvor spoločne s treťou etapou Bory Promenáda. Začiatkom marca skolaudovali štvrtú etapu – Bory Na Hrádzi. V rámci lokality je v pláne aj predĺženie električkovej trate z Dúbravky. 

Zdroj: enviroportal.sk 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá