Nápad z Nemecka: Za smiešnu sumu môžu mesiac cestovať, koľko chcú

  • Nemecko zavádza pre svojich obyvateľov lacné celodenné lístky na vlak
  • Pomôcť to má práve v období rastúcej inflácie a výdavkov na život
Nemecká doprava
Unsplash/Florian Wehde, Daniel Abadia
  • Nemecko zavádza pre svojich obyvateľov lacné celodenné lístky na vlak
  • Pomôcť to má práve v období rastúcej inflácie a výdavkov na život

V Nemecku prichádzajú s veľkými zmenami. Pre krízu s cenou energií sa rozhodli bojovať naozaj výhodným spôsobom. Obyvatelia si budú môcť už od prvého júna zakúpiť lacné cestovné lístky na všetky dopravné prostriedky po celej krajine, informuje The Guardian.

S nápadom prichádzajú v rámci vládnych plánov na zvýšenie využívania verejnej dopravy a poskytnutie finančnej úľavy spotrebiteľom, ktorí čelia kríze spojenej práve so stále zvyšujúcimi sa životnými nákladmi.

Snaha zachrániť verejnú dopravu

Opäť raz dôsledok pandémie. Nemecká doprava utrpela nástupom koronavírusu a obyvatelia uprednostnili pred hromadnou dopravou cestu autom. Podľa portálu The Local až polovica cestujúcich verejnej dopravy prehodnotila svoje rozhodnutie a v roku 2021 na prepravu používali vlastný spôsob dopravy.

Podľa štúdie Berlínskeho výskumného centra spoločenských vied využívajú dnes nemeckú hromadnú dopravu len tí, ktorí „nemajú na výber“, informuje The Local. Situácii však prichádzajú na pomoc práve lacné mesačníky, ktoré majú podporiť ľudí dotknutých zhoršujúcou sa infláciou.

Letné mesačníky

Zdroje: The Local, The Guardian, Deutsche Bahn

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá