Peter a Jakub stavajú špeciálne domy lacno a efektívne. Ukážu ti spôsob, ako zabudnúť na hypotéku

  • Startup Rolling Homes založili Jakub Kolmajster a Peter Tench
  • Spoločne sa rozhodli ľuďom prinášať nevšedné pojazdné obydlia
Na snímke pojazdný dom Rolling Homes s autom.
Freepik/@aleksandarlittlewolf, Rolling Homes
  • Startup Rolling Homes založili Jakub Kolmajster a Peter Tench
  • Spoločne sa rozhodli ľuďom prinášať nevšedné pojazdné obydlia

Zaobstarať si vlastnú nehnuteľnosť ja najmä pre mladých ľudí skutočným problémom. Často tak siahajú po hypotékach, ktoré im „zabezpečia“ záväzok na takmer celý život. Existuje však aj možnosť, ako si splniť sen (a možno ho aj predčiť) o vlastnom bývaní. Dnes ti predstavíme koncept s názvom Rolling Homes, za ktorým stojí dvojica Peter a Jakub.

Rolling Homes si jednoducho môžeš preložiť ako pohyblivé domčeky. A práve jeden taký ti vedia Peter s Jakubom zabezpečiť. Vôbec pritom nejde o nejakú brutálne veľkú sumu peňazí. Hypotéke sa tak môžeš širokým oblúkom vyhnúť a za relatívne dobré peniaze môžeš investovať do priestoru, kde budeš rád tráviť svoj voľný čas.

Jakub a Peter vytvárajú „tiny domčeky“ s názvom NEO. Ide o projekt, ktorý si môžeš priviezť kamkoľvek, postaviť ho behom chvíľky a aj bez veľkých nákladov. Nemusíš si robiť starosti ani so zariaďovaním. Jeho tvorcovia hovoria, že si len stačí priniesť kefku na zuby a môžeš bývať.

„Vysnívali sme si ho do najmenších detailov a dali mu podobu spoločne so skúsenými dizajnérmi, architektmi a staviteľmi. NEO je výsledkom našich predstáv o tom, ako urobiť svet lepším miestom na život, dnes aj v budúcnosti. Svoj tiny house jednoducho preveziete vlastným autom, ktoré utiahne 3,5 tony,“ hovoria o projekte jeho tvorcovia.

1
zdroj: Rolling Homes

Ak sa na prevoz necítiš, stačí kontaktovať tím startupu a nové bývanie ti dovezú na zvolené miesto. Výhodou je, že si nemusíš lámať hlavu, kde si tento dom postaviť a netreba vybavovať ani zdĺhavé stavebné povolenia. Zákon je v tomto prípade zhovievavý a nepotrebuješ žiadne stavebné povolenie ani ohlášku.

g3
zdroj: Rolling Homes

„Aj tak ale môžete naraziť na niekoľko lokálnych obmedzení od miestnych samospráv. Aj v tomto radi pomôžeme dohľadať všetko potrebné, či je domček možné postaviť práve tam, kde chcete.“

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: Rolling Homes

Najnovšie videá

Trendové videá