Peter Budzák vytvoril aplikáciu Fitliner Training, vďaka ktorej máš osobného trénera stále so sebou

  • Hanbíš sa cvičiť s ostatnými alebo neustále cestuješ? Fitliner je inovatívna aplikácia, ktorá ti umožní cvičiť s profesionálnym trénerom cez webkameru. Táto služba je určená najmä pre spoločnosti, ktorých zamestnanci väčšinu pracovného času presedia za počítačmi. Cieľom projektu je znížiť riziko výskytu ich zdravotných ťažkostí, ako aj zvýšiť pracovnú výkonnosť.
pexels-photo-326559b
pexels.com
  • Hanbíš sa cvičiť s ostatnými alebo neustále cestuješ? Fitliner je inovatívna aplikácia, ktorá ti umožní cvičiť s profesionálnym trénerom cez webkameru. Táto služba je určená najmä pre spoločnosti, ktorých zamestnanci väčšinu pracovného času presedia za počítačmi. Cieľom projektu je znížiť riziko výskytu ich zdravotných ťažkostí, ako aj zvýšiť pracovnú výkonnosť.

Ahoj, Peter. Z akého dôvodu si sa rozhodol zamerať svoje podnikanie práve na zdravý životný štýl?

Od mala mi bol zdravý životný štýl blízky. Denne som študoval rôzne teórie o stravovaní a fyzickom tréningu. Po strednej škole som dokonca párkrát vyskúšal súťaž v kulturistike a s mojou polovičkou, ktorá je aj súčasťou tímu Fitliner, otvoril dnes už tretie úspešné fitness centrum. Zamilovali sme si podnikanie v oblasti zdravého životného štýlu najmä kvôli pocit vďačnosti, ktorý prichádza takmer s každým naším klientom.

Ako a kedy sa tento nápad začal rodiť?

Dohľad trénera počas tréningu posúva cvičenca k úspechu niekoľkonásobne rýchlejšie, v porovnaní s tréningom na vlastnú päsť. O tom niet pochýb. Či už je to z dôvodu kontroly nad technikou cvičenia, vyššej motivácie alebo pocitu nezlyhať, ale dotiahnuť začaté do konca. Čo však s cvičencom, ktorý nemôže prísť osobne do Fitka? Hanbí sa, je na materskej dovolenke alebo každý deň trávi na inom mieste?

Dnes je doba, kde video hovor môžeme zahájiť takmer z ktorejkoľvek časti sveta. Preto je jednoduché spojiť sa so svojím trénerom cez web kameru. Nápad trénovať klientov na diaľku sa zrodil z potreby dohliadať na klientku Kathy z Južnej Karolíny, ktorá odcestovala späť do USA a potrebovala pokračovať v dennom kontakte s nami pri znižovaní jej enormnej nadváhy. Vtedy sme na takúto formu dohľadu ešte nemali vyvinutý žiaden špecializovaný systém. Trénovalo sa jednoducho cez Skype.

Váš aplikačný systém umožňuje záujemcom trénovať s profesionálnymi inštruktormi osobne aj cez webkameru. Ako tento systém funguje?

Áno. Je to úplne jednoduché. Človek si vyhľadá trénera, napríklad podľa miesta pôsobenia, zamerania, pohlavia alebo toho, či trénuje len v konkrétnom fitness centre alebo aj na diaľku cez webkameru. Následne si rezervuje tréning a v dohodnutom termíne sa dostaví do konkrétneho fitka alebo sa spojí s trénerom cez web kameru. V závere majú obaja možnosť nechať tomu druhému feedback, čo zlepšuje rating pri vyhľadávaní trénera.

Foto: pexels.com

Jedným z vašich služieb je aj aplikovanie „15-minútovky” v IT a telekomunikačných spoločnostiach. Popíš nám prosím, o čo ide?

Je dokázané, že už po dvoch hodinách stereotypnej práce klesá jej produktivita o 30 až 50%. „15-minútovka“ od Fitliner je cvičenie počas pracovnej doby zamerané na odreagovanie sa a posilnenie svalstva v oblasti krčnej chrbtice, krížov a zápästí. Takéto cvičenie sa vykonáva v skupinkách maximálne 12 osôb, ideálne v zasadačke pred projektorom. Celú skupinku sníma webkamera notebooku a prenáša na diaľku trénerovi Fitliner, vďaka čomu je to pre spoločnosť, ktorá sa rozhodne poskytnúť takýto benefit svojím zamestnancom, technicky nenáročné.

O aké cvičebné techniky a postupy ide? Môže si záujemca vybrať medzi viacerými štýlmi cvičenia?

’15 minútovka‘ od Fitliner je zameraná najmä na sedavých zamestnancov počas pracovnej doby. Preto ide o techniku, kde sa cvičenci nezapotia, ale precvičia najrizikovejšie oblasti chrbtice, ktorá je jednostranne namáhaná počas sedenia, a zápästí, ktoré sú vystavované syndrómu karpálneho tunela najmä počas dlhodobej práce za PC.

Na základe čoho nastavujú fitness inštruktori cvičebné plány pre záujemcov?

Každý tréner nastavuje cvičebné plány individuálne na základe potrieb svojich klientov, ktorých získal cez rezervačný systém FitlinerTraining.com

Koľko záujemcovia zaplatia za túto službu?

Vo FitlinerTraining má každý tréner svoju profilovú stránku, podobne ako na Facebooku. Cez túto stránku si môžu klienti zabookovať ich termíny. Ceny tréningov si určuje každý tréner individuálne. Ak sa bavíme o ’15 minútovke‘ od Fitliner, ktorú vykonávajú naši interní tréneri, cena jedného tréningu sa pohybuje od 3 do 9 € v závislosti od dĺžky kontraktu. Tento zdravotný benefit zamestnancom však môže byť financovaný napríklad zo sociálnych fondov spoločnosti.

S akými komplikáciami ste sa museli vo FitlinerTraining stretávať počas samotnej realizácie nápadu?

Najväčším problémom bolo a je samotné financovanie projektu, ktoré má za následok spomalené napredovanie.

Foto: pexels.com

Čo by ste primárne chceli týmto nápadom docieliť?

Základnou víziou projektu vždy bolo zníženie nadváhy svetovej populácie, ktorá každým rokom enormne narastá. Obezita alebo nadváha už postihuje 2,1 miliardy ľudí, čo je viac ako jedna tretina populácie.

V roku 2016 ste sa umiestnili medzi piatimi finalistami súťaže Mladý inovatívny podnikateľ. Ako ste sa so svojím startupom od tej doby posunuli?

Áno, táto súťaž nám pomohla zviditeľniť Fitliner. Za prihlášku do nej chcem poďakovať najmä Startup centru TUKE, v ktorého inkubátore momentálne pôsobíme. Odvtedy sme prešli mnohými rozhodnutiami vo formovaní projektu. Jedným z najväčších bolo pretvoriť Fitliner na rezervačný systém nielen online tréningov, ale aj klasických termínov v reálnom fitku.

Foto: fitliner.eu

Kto tvorí v súčasnosti váš tím?

V tíme sme momentálne traja. Ja mám na starosti projektové riadenie a financovanie, Katarína Slodičáková sa sústreďuje na marketing a kontakt so zákazníkmi a trénermi a Eduard Barnáš sa stará o technické zabezpečenie a programovanie.

Aké sú vaše ciele na nasledujúce mesiace?

Momentálne sa sústredíme na rozbehnutie rezervačného systému ako takého. Kúpili sme preňho samostatnú doménu FitlinerTraining.com. Do septembra 2017 chceme mať v systéme 100 trénerov. V októbri až decembri začneme spájať trénerov s klientmi na základe záujmov a miesta pôsobenia, čím trénerom zabezpečíme klientov. Koncom roka 2017 chceme, aby si každý registrovaný tréner vo Fitliner povedal, že mu mesačne pomôžeme zarobiť 800 – 1000€.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech