Peter Sagan má problémy s vysokým tepom, v Taliansku podstúpil lekárske vyšetrenia (AKTUALIZOVANÉ)

  • Legendárny slovenský cyklista čelí zdravotným problémom
  • Trenéri spomínajú, že Sagan si už prešiel viacerými vyšetreniami a nemalo by to ovplyvniť jeho kariéru
Peter Sagan
TASR/Henrich Mišovič
  • Legendárny slovenský cyklista čelí zdravotným problémom
  • Trenéri spomínajú, že Sagan si už prešiel viacerými vyšetreniami a nemalo by to ovplyvniť jeho kariéru

Pôvodne sme ťa informovali, že Sagan podstúpil operáciu srdca. Portál Biker.sk sa spojil so samotným cyklistom a ten odmietol, že by v Taliansku absolvoval malý zákrok na srdci, ako najskôr informoval taliansky portál La Gazzetta dello Sport.

Sagan mal však po arytmií dostať senzor, ktorý neustále monitoruje jeho tep a v prípade, že by sa achykardická epizóda zopakovala, tento senzor zaznamená EKG. Na základe toho by sa dala určiť presnejšia diagnóza.

Elitný slovenský reprezentant v cestnej cyklistike Peter Sagan bol vzatý na viaceré vyšetrenia. Ako informuje web sport24.sk, 34-ročného žilinského rodáka trápi abnormálna tachykardia. A to môže nabúrať aj jeho plány v lete štartovať v horskej cyklistike na OH v Paríži.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Peter Sagan (@petosagan)

Sagan počas ostatného víkendu spadol počas pretekov, ktoré však napokon dokončil. „Saganovi sa po pretekoch ihneď vybavil scenár Sonyho Colbrelliho, ktorý musel pre problémy so srdcom ukončiť kariéru. Tourminátorova tepová frekvencia presahovala 200 úderov za minútu, čo sa doposiaľ v jeho kariére ešte nestalo. Maximum sa vždy pohyboval okolo 190 úderov za minútu. Údaje z meracích zariadení ako prvý zanalyzoval tréner Patxi Vila,“ referuje sport24.sk.

„Nie je dôvod na pesimizmus,“ odkazujú lekári

Slovenský reprezentant sa mal hneď obrátiť na kardiológa Roberta Corsettiho, ktorého pozná od začiatku profesionálnej kariéry. „V utorok už sedel v jeho ordinácii v Imole. V ten istý deň a aj v stredu absolvoval niekoľko testov vrátane testu maximálnej námahy na cykloergometri,“ uviedol spomenutý zdroj.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Specialized Factory Racing (@specialized_factoryracing)

Podľa lekárov nie je dôvod na pesimizmus, pretože nasledujúce lekárske zákroky a ani samotné problémy s tým spojené by nemali byť prekážkou v pokračovaní Saganovej kariéry.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá