Petra Vlhová musí podstúpiť operáciu. Jej tím prezradil nové informácie o jej stave

  • Petra Vlhová si poranila koleno natoľko, že aktuálna sezóna sa pre ňu predčasne skončila
  • O jej zdravotnom stave prezradil viac jej tréner Mauro Pini
petra vlhová
Petra Vlhová TASR/Martin Baumann
  • Petra Vlhová si poranila koleno natoľko, že aktuálna sezóna sa pre ňu predčasne skončila
  • O jej zdravotnom stave prezradil viac jej tréner Mauro Pini

Očakávalo sa, že to bude celonárodná oslava, ale skončilo to veľkým smútkom pre celé Slovensko. Ako uvádza portál tvnoviny.sk, Petra Vlhová, hviezda zjazdového lyžovania, totiž počas prvého kola sobotňajšieho obrovského slalomu v Jasnej nielen vypadla z pretekov, ale aj utrpela vážne zranenie.

O jej stave bližšie informovali na pondelkovej tlačovej konferencii jej tréner Mauro Pini a manažér Ski Team Vlha Richard Galovič. 

Podľa slov Piniho musí slovenská hviezda zjazdového zlyžovania podstúpiť operáciu. 

„Petrinu diagnostiku potvrdili. Má vážne poranený predný skrížený väz (ACL), takže potrebuje operáciu,“ priblížil tréner Vlhovej.

Ako ďalej Pini uviedol, Vlhová má pravdepodobne poranený aj meniskus, no to sa presne dozvedia až po operácii. 

„Petra teraz oddychuje, ale sústreďuje sa aj na budúcnosť. Je pripravená pracovať kvôli sebe, ale aj kvôli nám,“ uviedol Pini.

Prvá oficiálna fanzóna

Slovenská lyžiarka mala počas víkendových pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej prvú oficiálnu fanzónu. Otvorili ju v historickom centre Liptovského Mikuláša na Námestí slobody. Informoval o tom primátor Ján Blcháč.

Súčasťou fanzóny boli na hlavnom mikulášskom námestí v sobotu i v nedeľu (21. 1.) priame prenosy pretekov, koncerty aj súťaže. Organizátori (mesto Liptovský Mikuláš) ponúkli na predaj tri knihy o Vlhovej s vlastnoručnými podpismi, na nedeľu pripravili autogramiádu olympijského medailistu, kajakára Jakuba Grigara a vodnej slalomárky Elišky Mintálovej.

petra vlhová
zdroj: TASR/Martin Baumann

„Záujem o svetový pohár je veľký, veď organizátori hlásili po pár hodinách vypredané. Avšak všetci tí, ktorí už nezohnali vstupenky do Jasnej alebo sa nechcú tlačiť s tisíckami fanúšikov priamo v dejisku súťaže, nemusia zúfať. Na našom námestí je pre nich pripravená nezabudnuteľná atmosféra,“ doplnil Blcháč s tým, že Vlhová je čestnou občiankou Liptovského Mikuláša.

Príprava na podujatie

Na bezpečnosť počas pretekov svetového pohára (SP) v Jasnej dohliadalo vyše 300 príslušníkov Policajného zboru, Horskej záchrannej služby, Hasičského a záchranného zboru a Leteckého útvaru Ministerstva vnútra (MV) SR. TASR o tom informovali z tlačového odboru rezortu vnútra.

„Úlohou bolo postarať sa nielen o bezpečnosť pretekárok, ale tiež niekoľkotisícového davu fanúšikov a lyžiarov, ktorí v priebehu víkendu prichádzajú na svahy,“ priblížili z ministerstva. Príprava bezpečnostných a záchranných zložiek na víkendové preteky trvala niekoľko mesiacov.

Prítomní boli policajti dopravnej, poriadkovej, železničnej polície, ako aj kriminálnej polície vrátane policajných psov.

„Dohliadali na opatrenia súvisiace s bezpečnosťou všetkých zúčastnených osôb. Zároveň sa postarali aj o bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke a zabezpečení verejného poriadku,“ dodali.

Na zabezpečenie zdravotnej starostlivosti dohliadne 60 horských záchranárov.

„Ďalších 12 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru so siedmimi kusmi techniky dohliadalo na požiarnobezpečnostné opatrenia na podujatí,“ spresnili z ministerstva.

Stredisko Jasná cez víkend privítalo tretie podujatie Svetového pohára alpských lyžiarok v ére samostatnosti. Najlepšie lyžiarky sveta, medzi nimi aj Slovenka Petra Vlhová, sa predstavili v Nízkych Tatrách najprv v sobotu v obrovskom slalome a v nedeľu aj v špeciálnom slalome. V stredisku očakávali počas súťažného víkendu vyše 11 500 divákov. Autobusy vozili návštevníkov do dejiska od 4.30 h.

Zdroje: tvnoviny.sk, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá