Petra Vlhová si na ZOH v Pekingu už nezalyžuje. Nečakane skončila, vracia sa na Slovensko

  • Petra Vlhová na ZOH v Pekingu skončila
  • Dôvodom je zranenie
petra vlhová
TASR/Martin Baumann
  • Petra Vlhová na ZOH v Pekingu skončila
  • Dôvodom je zranenie

Slovenská reprezentantka v zjazdovom lyžovaní Petra Vlhová síce na ZOH 2022 v čínskom Pekingu ešte plánovala ďalší štart, na alpskú kombináciu však už nenastúpi. Olympijská šampiónka zo stredajšieho slalomu totiž má pretrvávajúce bolesti zapálenej členkovej šľachy ľavej nohy.

Práve uvedený problém vyradil 26-ročnú Liptáčku z piatkového super G aj sobotňajší tréning zjazdu, oznámil jej kouč Mauro Pini. Informáciu priniesol oficiálny web Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

„Petra sa rozhodla neštartovať v kombinácii v dôsledku zhoršenia zápalu členkovej šľachy. Tento zápal ovplyvňoval jej prípravu už v predchádzajúcich týždňoch. Petra nechcela, aby sa táto situácia na olympiáde ešte zhoršila, pretože do konca sezóny máme pred sebou ešte dôležité ciele. Vráti sa na Slovensko, kde absolvuje liečbu. Plánuje stráviť niekoľko dní doma, aby sa o olympijské emócie podelila so svojimi blízkymi a aby získala energiu, potrebnú na náročný záver seriálu Svetového pohára,“ uviedol Mauro Pini podľa olympic.sk.

Vlhovej kouč tiež doplnil, že zápal členkovej šľachy trápi jeho zverenku už od novembra. V čínskom Jen-čchingu sa jej stal po víťaznom slalome zhoršil a keď skúsila deň po slalome trénovať, bolesť bola príliš silná. Preto sa úspešná športovkyňa a jej tím v nedeľu ráno definitívne rozhodli, že na olympijských tratiach už jazdiť nebude.

Skutočný dôvod

V rozhovore pre RTVS však uviedla skutočný dôvod, prečo skončila. „Celý život som chcela získať olympijské zlato v slalome, mentálne aj fyzicky ma to vyčerpalo. Som prázdna, všetko som dala do toho slalomu. Cítim, že by som v kombinácii nebola stopercentná, mohla by som sa zraniť. Po olympiáde ma ešte čaká dosť pretekov a mám šancu vyhrať veľký glóbus. Rozhodnutie neštartovať v kombinácii som spravila po konzultácii s Maurom a všetci v tíme ma podporili. Chcem ísť domov, urobiť si reset a byť na 120 percent pripravená na boj o veľký glóbus,“ uviedla pre RTVS držiteľka siedmich medailí z vrcholných podujatí.

Namiesto pôvodne plánovaných štyroch disciplín tak Vlhová na ZOH 2022 absolvovala len dve. V obrovskom slalome obsadila 14. miesto a v dramatickom slalome zvíťazila. Vedenie slovenskej výpravy teraz začalo riešiť jej návrat domov.

V seriáli SP je Vlhová už istou víťazkou malého krištáľového glóbusu za celkové víťazstvo v hodnotení slalomu a stále má šancu bojovať o obhajobu veľkého glóbusu z vlaňajšej sezóny.

Zdroje: SITA, RTVS

Najnovšie videá

Trendové videá