Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome v Taliansku na štvrtom mieste

  • Po týždňovej pauze pokračuje kolotoč Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom Kronplatzi, kde na pretekárky čakal obrovský slalom
agg
AGENCE ZOOM
  • Po týždňovej pauze pokračuje kolotoč Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom Kronplatzi, kde na pretekárky čakal obrovský slalom

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení úvodnej pätnástky 1. kola dnešného obrovského slalomu Svetového pohára v Kronplatzi na tretej pozícii. Za vedúcou Mikaelou Shiffrinovou z USA zaostala o 1,42 sekundy, druhá bola Francúzka Tessa Worleyová (+1,39). Petre sa po prvom kole zdala trať ľahšia ako na začiatku očakával. Po dojazde sa spojila aj s poľkou pretekárkou, ktorej podľa Petriných slov poradila, aby „pustila lyže“ a potom to pôjde.

Konečné poradie prvého kola: 

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1:01,95
2. Tessa Worleyová (FRA) +1,39
3. Petra Vlhová (SVK) +1,42

V druhom kole Petra Vlhová skonči na stále veľmi dobrom štvrtom mieste. Mikaela Shiffrinová víťazí v Kronplatzi s časom 2:04,75.

Podľa talianskych médií na utorkový obrovský slalom v Kronplatzi (1. kolo – 10.00 h, 2. kolo – 13.00) sa Vlhová pripravovala v stredisku Selvino 60 km severne od Milána. Spolu s trénerom Liviom Magonim tam chodia trénovať už tri roky.

Slovenská reprezentantka zažíva najlepšie obdobie kariéry, čo potvrdzujú skvelé výsledky z obdobia po Vianociach. Od Semmeringu (28.12.) sa predstavila v piatich pretekoch Svetového pohára (2x Semmering, Oslo, Záhreb, Flachau) a priniesla si z nich tri víťazstvá a dve druhé miesta. Za tento svoj vý­kon si Petra vy­slú­žila od­menu vo výške tak­mer 78 500 švaj­čiar­skych fran­kov, čo je v pre­počte pri­bližne 70 000 eur.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech