Petra Vlhová skončila v slalome Svetového pohára v USA druhá

  • Naša najlepšia lyžiarka opäť nesklamala a v americkom Killingtone urobila Slovensku skvelé meno
Wikimedia (Rolandhino1)
Wikimedia (Rolandhino1)
  • Naša najlepšia lyžiarka opäť nesklamala a v americkom Killingtone urobila Slovensku skvelé meno

Petra Vlhová sa po prvom kole slalomu ocitla na druhom mieste, hneď za američankou Mikaelou Shiffrinovou, za ktorou zaostávala o 1,13 s. „V hornej časti bol iný sneh ako v nájazde do strminy, čo som si všimla už pri prehliadke trate. Z toho plynuli aj moje drobné zaváhania v hornej časti. Aj neskôr som však urobila chybu. Musím sa porozprávať so servismanom, lebo hrany lyží som mala zrejme príliš ostré a celkom sme neodhadli nastavenie. Musíme to prehodnotiť. Som sekundu za Mikaelou, čo je veľa, ale uvidíme, čo sa bude dať urobiť v 2. kole,“ uviedla Petra Vlhová po prvej jazde pre RTVS.

Nakoniec sa jej nepodarilo Shiffrinovú predbehnúť a slovenská lyžiarka sa ocitla na druhom mieste. Na treťom mieste skončila Andrea Swanová Larssenová

zdroj: Wikimedia (Rolandhino1)

Vlhová sa v Killingtone predstavila aj v predchádzajúcich troch rokoch, odkedy Svetový pohár prvýkrát zavítal do tohto zimného strediska v americkom štáte Vermont. Ambiciózna Liptáčka už na miestnych svahoch dosiahla dve druhé a jedno piate miesto v slalome, v obrovskom slalome to zatiaľ najvyššie dotiahla vlani na siedmu priečku.

Preteky SP žien na východe USA sa vlani tešili veľkej diváckej obľube, priamo v dejisku si ich pozrelo počas dvoch dní až 39 000 ľudí.

Najnovšie videá

Trendové videá