Petra Vlhová zvíťazila v slalome. Jej súperka Shiffrinová vypadla ešte v prvom kole

  • Druhé miesto patrí Lene Dürrovej a trietie A. J. Hurtove
  • Mikaela Shiffrinová vypadla v prvom kole
vlhová
TASR/Martin Baumann
  • Druhé miesto patrí Lene Dürrovej a trietie A. J. Hurtove
  • Mikaela Shiffrinová vypadla v prvom kole

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová sa stala víťazkou nedeľňajšieho slalomu žien v pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v slovinskej Kranjskej Gore. Dvadsaťosemročná Liptáčka bola na zjazdovke Podkoren líderkou po prvom kole a v druhom potvrdila prvý post.

Vlhová si pripísala 31. triumf v SP a v slalome zaznamenala 22. víťazstvo. V Kranjskej Gore obhájila prvenstvo spred dvoch rokov, celkovo v tomto stredisku zaznamenala už tretí slalomový triumf.

Po prvom kole viedla Slovenka o 26 stotín sekundy pred Nemkou Lenou Dürrovou aj Chorvátkou Leonou Popovičovou. Menej ako sekundu strácalo dovedna až sedem jej súperiek.

„Nešla som úplne najlepšie, ale ani zle. Trochu som sa trápila, od polky som takmer nič nevidela. Asi by sa mi zišli stierače. Napriek jednej chybe je to celkom fajn. Úvod aj záver som mala dobrý,“ povedala Vlhová v prenose JOJ Šport. V prvom kole vypadla Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá nezvládla nástrahy trate v prvej polovici svojej jazdy.

V súčte dvoch jázd Vlhová triumfovala o 72 stotín sekundy pred Dürrovou, tretia skončila s mankom 87 stotín sekundy Američanka A.J. Hurtová. Americká lyžiarka bola po prvom kole až šestnásta, no najlepším druhým kolom sa posunula o trinásť priečok nahor. Vlhová mala siedme najlepšie druhé kolo.

„Mám veľkú radosť z cenného triumfu vo veľmi ťažkých podmienkach. Šla som do toho naplno, pretože som vedela, že to bude mimoriadne náročné, najmä v druhom kole,“ povedala Vlhová do mikrofónu organizátorov po prvom triumfe v roku 2024.

Petra Vlhová, úradujúca olympijská šampiónka v najtočivejšej disciplíne, dosiahla v nedeľu tretí tohtosezónny slalomový triumf, predchádzajúce dva si vyjazdila vo fínskom Levi a francúzskom Courcheveli. Víťazstvom sa Slovenka v hodnotení disciplíny dotiahla na Shiffrinovú na rozdiel piatich bodov. V celkovom poradí SP sa posunula na druhú pozíciu pred Federicu Brignoneovú, za americkou líderkou je o 207 bodov.

Zdroj: SITA

Najnovšie videá

Trendové videá