Piaty mobilný operátor prichádza na Slovensko, ponúkne pomalý internet!

  • Piaty operátor príde na presýtený trh, no zabehnutým hráčom konkurovať nejde.
internet-of-things-2
  • Piaty operátor príde na presýtený trh, no zabehnutým hráčom konkurovať nejde.

Prečo? Pretože spoločnosť SimpleCell prichádza vybudovať mobilnú sieť pre neuveriteľne rýchlo rastúce technológie, ktoré sú súčasťou „Internet of Things“. Špecifikom tohoto internetu bude práve to, že bude extrémne pomalý – dosť rýchly na to, aby jednotlivé veci zvládli všetky potrebné úkony, no pritom maximálne efektívny – „zožrať“ by mal menej ako 1 kilobajt za sekundu.

Internet-of-Things-no-id_Section1_1920x1280

foto: activistpost.com

Možno sa pýtaš, čo bráni súčasným operátorom implementovať svoje riešenia do podobnej siete. Veľmi dobrá otázka. Silnou stránkou SimpleCell je síce práve jeho efektivita, avšak v časoch, keď súčasní mobilní operátori ponúkajú stále rýchlejší internet, nebude podľa mňa problém obetovať desaťtisícinu súčasnej rýchlosti a ponúknuť ju internetu vecí. Koniec koncov, aj samotný SimpleCell musí spolupracovať s niektorým operátorom, aby mohol svoju sieť vybudovať.

Uvidíme, ako sa SimpleCell bude dariť. Okrem tradičných hráčov je tu ešte jedna konkurencia a to vznikajúce riešenie od Slovanetu, ktoré spustilo testovaciu prevádzku len niekoľko týždňov dozadu.

zdroj titulnej fotografie: forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech