Piešťany nie sú len kúpeľné mesto. Je to gastro pôžitok a nájdeš aj úžasné kaviarne, tieto sú najlepšie

  • Tridsaťtisícové kúpeľné mesto je rajom pre cyklistov, korčuliarov, peších turistov, kanoistov i bežcov
  • Vďaka turistom je centrum mesta plné zaujímavých reštaurácií, cukrární a kaviarní
piešťany
Wikimedia/Martin Hlauka, Pixabay/zhaona1206
  • Tridsaťtisícové kúpeľné mesto je rajom pre cyklistov, korčuliarov, peších turistov, kanoistov i bežcov
  • Vďaka turistom je centrum mesta plné zaujímavých reštaurácií, cukrární a kaviarní

O Piešťanoch každý počul, no len niektorí sa sem prišli pozrieť osobne. Vďaka výbornej dostupnosti vlakom a skvelej polohe to pritom nikdy nebolo jednoduchšie.

Toto známe kúpeľné mesto v sebe skrýva mnoho unikátov. Najkrajšiu časť tvorí Kúpeľný ostrov z jednej časti oddelený Váhom, z druhej Mŕtvym ramenom, z ktorého sa čerpá vzácne sírne bahno. Na ostrove nájdeme obľúbené jazierka, kde sa drží teplá voda aj v zime. Ikonickými je secesný päťhviezdičkový hotel Thermia Palace s kúpeľným domom Irma a Napoleonské kúpele.

Priamo na nárožnej budove si možno do fľaše zdarma načapovať 60-stupňovú liečivú vodu, domácimi nazývanú vajcovka. Hoci je to voda nesmierne zdravá, málokto je ju ochotný piť vďaka chuti pripomínajúcej ešte teplé rozvarené vajcia.

Väčšina ostrova sa skladá z rozsiahleho parku, v ktorom nájdeme trať pre bežcov, športové preliezky aj voliéru s vtáctvom. Chýbať nesmú pávy, symbol Piešťan. Ich škrekot sa počas leta rozlieha celým ostrovom.

piešťany
zdroj: pixabay/ldvideo

Centrum mesta spája s Kúpeľným ostrovom najdlhší krytý most na Slovensku – Kolonádový most. Tu sa nachádza slávna socha Barlolámača. Pravdepodobnosť, že si ju budeš môcť hneď odfotiť, je nízka. Pred tebou budú určite minimálne dve rodiny a hlúčiky mládeže.

Hoci historické centrum mesta tvorí iba niekoľko uličiek (samotný mestský park je na rozlohu niekoľkonásobne väčší), nájdeš tu množstvo reštaurácií, kaviarní i cukrární.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech