Pink per­fect: Doko­na­lá bra­dav­ka?

Marek Šándor / 19. marca 2014 / Business

Michel­le Kolath-Arbel sto­jí za fir­mou Pink Per­fect, do celé­ho sve­ta pre­dá­va abso­lút­ny uni­kát, kto­rým je hod­no­ver­ná bra­dav­ka urče­ná pre ženy, kto­ré pod­stú­pi­li mas­tek­tó­miu.

Zatiaľ len veľmi málo ľudí chodí po svete s prostetickou bradavkou, ktorá vyzerá a dokonca je skoro, ako tá skutočná. Spoločnosť Pink Perfect, bola založená práve kvôli ľuďom, ktorí prišli o bradavku z dôvodu rakoviny a následnej operácie. Bradavky sú vyrábané ručne, zo špeciálne upraveného silikónu v požadovanom odtieni, podľa farby kože. Na pripevnenie je používané medicínske adhezívum, dosť silné na to, aby účinkovalo v sprche, alebo bazéne.

Dôvod pre založenie Pink Perfect bol ten, že Michelle podstúpila operáciu, pri ktorej jej bola odstránená bradavka a snažila sa po celom svete zohnať  kvalitnú náhradu od ázijských až po americké firmy, no nenašla žiadnu. Všetky náhrady pôsobili umelo a boli nekvalitné. 

Michelle bola toho času marketérkou v reklamnej agentúre, no vo volnom čase rada ručne vyrábala šperky. Rozhodla sa požičať si peniaze od svojej mamy a absolvovala kurz prostetiky so špecializáciou na silikón. Ihneď sa pustila do výroby a vznikol Pink Perfect, spoločnosť, ktorá získava množstvo objednávok po celom svete a  pomáha ľudom, ktorí dovtedy trpeli najmä psychicky.

Bradavky od Pink Perfect sa dajú kúpiť už hotové, alebo špeciálne na objednávku, podľa požiadaviek zákazníka. Firma odhaduje trvácnosť svojho výrobku až na 4 roky. Cena sa pohybuje okolo $300 za pár, čo pri tých na objednávku to môže byť až $600.

Michelle sa rozhodla vybudovať svoju spoločnosť výhradné z vlastných prostriedkov a odmietla niekoľko ponúk na financovanie jej veľmi jedinečnej firmy, ktorá práve v segmente biomed môže dosiahnuť veľmi zaujímavú kapitalizáciu.

Zdroj: israel21c

Pridať komentár (0)