Pivo Corona zastavuje výrobu, dôvodom je koronavírus

  • Obľúbené mexické pivo Corona doplatilo na pandémiu koronavírusu
  • Už o dva dni bude jeho výroba pozastavená
ct
unsplash.com
  • Obľúbené mexické pivo Corona doplatilo na pandémiu koronavírusu
  • Už o dva dni bude jeho výroba pozastavená

Takzvaný  „Suchý zákon“ zapríčinil v niektorých častiach Mexika, že továrne a remeselní výrobcovia či obchodníci zastavilo svoju činnosť. Ide o preventívne opatrenie na zmiernenie šírenia koronavírusu, informuje Reuters.

Spoločnosť Grupo Modelo, stojaca aj za výrobou piva Corona v oficiálnom vyhlásení uviedla, že od 5. apríla 2020 úplne pozastaví výrobu piva a marketingové aktivity.

Mexiko už 31. marca vyhlásilo stav zdravotnej núdze, v rámci ktorého musia všetky nepodstatné služby zastaviť svoju činnosť alebo pokračovať v práci z domu do 29. apríla.

Avšak, značka mexické piva informuje, že výroba bude klesať v niekoľkých fázach, aby sa mohla Corona opäť plynule vrátiť na trh.

Spoločnosť taktiež zostavila plán, podľa ktorého viac ako 75 % personálu, môže pokračovať v práci v režime home-office. Spoločnosť Grupo Modelo tiež oznámila, že je pripravená darovať 300 000 antibakteriálnych gélov vyrobených z piva. V rámci svojich plánov, je už v najbližších dňoch pripravená vykonať viac aktivít na podporu boja proti koronavírusu.

Medzi značky piva, ktoré sa v najbližších dňoch prestanú vyrábať, patria Corona Extra, Corona Cero, Negra Modelo, Modelo Especial, Pacífico a Victoria . Pokiaľ ide o distribúciu vývozu, značky ako Budweiser, Bud Light, Goose Island a Stella Artois budú v obehu najmenej do 29. apríla.

Zdroje: infobae.com, Reuters

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech