Pivo na pár dní ovládlo naše hlavné mesto. Navštívili sme Craft Beer Week Bratislava

  • V našom hlavnom meste si si v septembri mohol užiť desať dní venovaných pivu
  • Festival Craft Beer Week Bratislava priniesol odborné prednášky, ochutnávky, workshopy aj koncerty
  • Event venovaný zlatému moku sme navštívili aj my
collage
Martin Ondruš
  • V našom hlavnom meste si si v septembri mohol užiť desať dní venovaných pivu
  • Festival Craft Beer Week Bratislava priniesol odborné prednášky, ochutnávky, workshopy aj koncerty
  • Event venovaný zlatému moku sme navštívili aj my

Craft Beer Week Bra­ti­slava, de­sať dní trva­júcu oslavu re­me­sel­ného piva s množ­stvom uda­lostí na­prieč ce­lou Bra­ti­sla­vou, si si mohol užívať na konci septembra. Sú­čas­ťou po­du­ja­tia boli jedinečné ochut­návky piva, ob­sa­de­nie píp pi­vami od hos­ťu­jú­cich pi­vo­va­rov (Tap Take Over), od­borné pred­nášky (návštevníci sa dozvedeli na­prí­klad, aká dô­le­žitá je pri vý­robe piva voda alebo aké vady môže mať pivo), works­hopy, kon­certy, po­se­de­nia s pi­vo­var­níkmi, dis­ku­sie, pre­hliadky pi­vo­va­rov a mnoho iného.

Náš redaktor Amer bol pár dobrôt ochutnať a o akcii hovorí: Pivný festival bol super zvládnutý organizačne, páčila sa mi rôznorodosť pivovarov, hlavne atypické príchute ako čoko mandarin alebo apricot bergamot earl gray, ktorý ponúkla beervana. Mrzelo ma len, že v piatok už mal Hellstork vypredané. Ako pozitívum ešte hodnotím aj fakt, že neboli dlhé rady, čiže mohol si ochutnávať čo ti hrdlo ráči.Pochvaľovala si aj naša Viki: Úprimne sme si naozaj užili atmosféru salónu piva. Toto podujatie v sebe skĺbilo veľké množstvo chutného a kvalitného piva od rôznych lokálnych pivovarov spolu s príjemnou atmosférou a skvelým jedlom. Čo viac si k tomu priať? Ideálne miesto pre stretnutie s priateľmi.“

Predstavili sa tu slovenské aj zahraničné pivovary a pivo si tu mohol ochutnať sladké, slané, horké aj kyslé. Predstavilo sa tu dokopy 80 pivovarov s ponukou 400 pív, takže bolo z čoho vyberať. Akcia však už vopred bola odsúdená na úspech po tom, čo sa u nás na Slovensku veľkej obľube začala tešiť remeselná výroba piva. Priestormi, ktoré sa do akcie Craft Beer Week Bra­ti­slava zapojili, bol napríklad Žil Verne či Urban House. Vyvrcholením podujatia Craft Beer Week Bratislava bol jedinečný craft beer festival Salón Piva v Starej tržnici, ktorý sa konal 19. — 21. septembra.

Článok bol vytvorený v spolupráci s Craft Beer Week Bra­ti­slava.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech