Pizza Hut sa topí v dlhoch, hrozí zatvorením viac ako 1200 prevádzok

  • Pizza Hut je v problémoch a hrozí zatvorením viac ako 1200 prevádzok
  • Slovenských prevádzok by sa problém týkať nemal
Pizza Hut/Media kitt
Pizza Hut/Media kitt
  • Pizza Hut je v problémoch a hrozí zatvorením viac ako 1200 prevádzok
  • Slovenských prevádzok by sa problém týkať nemal

Najväčšia americká sieť fastfoodových reštaurácií Pizza Hut je zadĺžená a v hre je aj bankrot firmy. Dnes o tom informoval Bloomberg.

Spoločnosť NPC International, ktorá prevádzkuje franšíze Pizza Hut po celom svete a vo svojom portfóliu má aj v USA obľúbené Wendy’s, je v dlhu približne jednu miliardu dolárov.

Pizza Hut má v pláne viac možností, ako sa dostať z dlhov, jednou z nich má byť však aj bankrot, zatvorenie svojich reštaurácií alebo predaj.

Ako uvádza Bloomberg, diskusie o možnom riešení sú stále na stole a spoločnosť sa chce vyhnúť krachu. Diskusie s veriteľmi Pizza Hut sa už začali a možné riešenia majú prísť v nasledujúcich týždňoch.

Na Slovensku prevádzkuje Pizza Hut spoločnosť AmRest. Tá sa pre Startitup vyjadrila, že konkrétne problémy má len spomínaný franšízový prevádzkovateľ a v Európe bankrot nehrozí. Na Slovensku má sieť otvorené tri prevádzky, všetky sú v Bratislave.

Pokles v hodnotení

Počas minulého roka franšízové spoločnosti Pizza Hut zaznamenali ďalší pokles svojich tržieb a spoločnosti S&P Global Ratings a Moody’s znížili hodnotenia dôveryhodnosti pre Pizza Hut.

Spoločnosť Yum! Brands, ktorá je materskou spoločnosťou Pizza Hut, zaznamenala koncom roka 2019 naopak zvýšený rating od Moody’s.

Yum! Brands má však vo svojom portfóliu viac fastfoodových konceptov ako napríklad KFC alebo Taco Bell, takže k zvýšenému ratingu mohlo prísť vďaka dvom spomínaným reťazcom.

Zdroje: bloomberg.com, spglobal.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech