Plačková sa v stories prihovára rekordnému počtu ľudí. Vo štvrtok ju čaká súd, sľúbila, že po ňom sa ku všetkému vyjadrí

  • Počas posledného týždňa rezonovalo meno Zuzany Plačkovej, ktorá je známa ako kráľovná Instagramu
  • Hoci mnoho Slovákov čaká na jej vyjadrenie, budú si musieť počkať
plačková
Archív Zuzany Plačkovej, z rozhovoru pre Startitup 20. júna 2021
  • Počas posledného týždňa rezonovalo meno Zuzany Plačkovej, ktorá je známa ako kráľovná Instagramu
  • Hoci mnoho Slovákov čaká na jej vyjadrenie, budú si musieť počkať

Meno, ktoré počas uplynulého týždňa rezonovalo médiami patrilo slovenskej influencerke a samozvanej kráľovnej Instagramu Zuzane Plačkovej. Tá bola 27. septembra zadržaná aj s jej manželom Reném Strauszom Národnou kriminálnou agentúrou  za podozrenie z trestnej drogovej činnosti a zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny.

30. septembra súd rozhodol, že obvinená Plačková s manželom pôjdu na slobodu. Tento scenár predpokladal aj advokát obvinených Martin Pohovej. Z odôvodnenia navyše vyplýva, že podľa sudcu nie sú dôkazy voči Plačkovej a jej mužovi dostatočne silné. Nateraz sú ale ona aj jej muž stíhaní na slobode.

Po prepustení na slobodu sa Plačková začala angažovať na Instagrame, ktorý ju podľa jej slov živí. Hoci na jej vyjadrenia čaká viac ako 815-tisíc ľudí, podľa Plačkovej bude najrozumnejšie, keď sa ku veci vyjadrí vo štvrtok. Skonštatovala tiež, že jej príbehy na Instagrame sleduje okolo 800-tisíc ľudí, čo je podľa jej slov v porovnaní s minulosťou „o dosť viac“.

„Dúfam, že všetko dobre dopadne, lebo trestné stíhanie, ktoré je vedené voči mne a Renému, považujeme za nedôvodné a úprimne veríme, že sa dokáže naša nevina,“ povedala Plačková v príbehu, ktorý zverejnila dnes večer.

V príbehoch dodala, že keď vo štvrtok všetko dobre dopadne, dvojica sa vyjadrí ku všetkému. „Veríme, že spravodlivosť zvíťazí,“ skonštatovala v závere. Prokurátor totiž podal vo veci nevzatia oboch manželov do väzby sťažnosť, rozhodovať preto bude Najvyšší súd.

plackova
zdroj: IG/plackova

Dílovali drogy?

Počas razie NAKA bolo zadržaných 15 osôb, ktoré následne vyšetrovateľ agentúry z vyššie spomenutých zločinov aj obvinil, zhabaných bolo 9 kilogramov pervitínu, okrem neho aj zbrane, strelivo a 70 000 v hotovosti.

Zločinecká skupina mala fungovať už od roku 2012, na jej čele stál Tibor G., ktorý zastrešoval dovoz a výrobu drog, ktoré následne distribuovali poverení díleri. Skupina podľa obvinenia fungovala v Bratislavskom, Trenčianskom a Trnavskom kraji, pričom sa venovala výrobe pervitínu a jeho predaju, dovozu kokaínu a jeho predaju. Na tieto dve odvetvia boli určení rozdielni ľudia.

zdroj: Archív Zuzany Plačkovej, z rozhovoru pre Startitup 20. júna 2021

Kokaín podľa obvinenia zabezpečoval Tibor G., následne ho mal distribuovať prostredníctvom nižšie postavených členov skupiny dílerom Peter Š., Gregor B., Martin K., Dávid L., Zuzana S. P., René S., hodnota predanej a distribuovanej látky však nie je vyčíslená.

Plačková a jej muž tak mali distribuovať kokaín nižšie postaveným dílerom alebo koncovým užívateľom. Obvinení manželia mali byť pre skupinu akousi spojkou do lepšej spoločnosti, kde mali potom viac možností distribuovať drogy.

Pri domovej prehliadke u Strauszovcov bolo zhabaných 6 telefónov, notebook a občiansky preukaz na meno M. Herák. Niektorí členovia skupiny boli obvinení aj z iných trestných činov.

Nepotrebujem predávať drogy, bránila sa Plačková

Denník SME na základe infozákona získal uznesenie Špecializovaného trestného súdu, vďaka ktorému sa manželia Strauszovci dostali na slobodu. Trestné stíhanie voči nim však naďalej pokračuje. Súd uznal, že hoci proti nim vypovedali dvaja svedkovia, ide o výpovede z počutia. Trojica svedkov uviedla, že počuli o tom, že Plačková s manželom predávajú kokaín, no fyzické dôkazy vyšetrovateľ podľa dostupných informácií nemá.

Influencerka na súde uviedla, že „nemôže vylúčiť, že niekto ju chce účelovo zničiť, nerozumie tomu. Je poctivý človek, motivátorka, ľudí motivuje k čestnosti. Sama odvádza zo svojich spoločností plnú výšku DPH, čo je 40- až 50-tisíc eur mesačne, motorové vozidlá má vedené na firmu a na leasing. Všetko platí platobnými kartami, teda všetko ide cez účet, všetko toto sa dá overiť,“ píše sa v uznesení.

Zdroje: Instagram/queen.plackova, SME

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie