Plačkovej fotka s malým tigrom pobúrila Slovensko. Šelma nie je hladkací panák, odkazujú jej

  • Zuzana Plačková opäť rozvírila vody slovenského internetu, teraz pobúrila milovníkov a ochrancov zvierat
  • Tiger je divoká šelma, ktorej chov je na Slovensku legálny
plačková
Instagram/Zuzana Plačková, Pixabay/Gerhard Gellinger
  • Zuzana Plačková opäť rozvírila vody slovenského internetu, teraz pobúrila milovníkov a ochrancov zvierat
  • Tiger je divoká šelma, ktorej chov je na Slovensku legálny

Kráľovná Instagramu Zuzana Plačková sa opäť postarala o rozruch. Na Instagrame zverejnila fotografiu z prechádzky medzi panelákmi. Na vôdzke má priviazané dvojmesačné mláďa tigra. Plačková v komentároch vysvetlila, že tigríča patrí jej kamarátke, ktorá má na chov šeliem všetky patričné povolenia.

Chov tigrov, levov či medveďov nie je u nás zákonom zakázaný, no ľudí viac zaujala morálnosť a správnosť takéhoto chovu. Diskutabilné sú aj prechádzky s takýmito zvieratami rovno medzi panelákmi. Na fotku zareagoval aj známy slovenský ochranár a europoslanec Martin Hojsík.

Mláďa tigra nie je hladkací panák pre okoloidúcich na bratislavskom sídlisku. Tiger je divoká šelma, no a v porovnaní so psami a mačkam majú tigre veľmi iné potreby – tak jednoduché to je. Keď je niečo legálne, neznamená to hneď, že je to aj morálne a správne,“ píše Hojsík.

Zuzana Plačková na Instagrame nazbierala takmer 700 komentárov, reakcie „páči sa mi to“ Instagram nezobrazuje. Príspevok europoslanca Martina Hojsíka (PS) má na Facebooku takmer 900 reakcií a viac ako 500 zdieľaní.

Keď som pracoval vo FOUR PAWS International, žiaľ sme často museli riešiť záchranu tigrov, levov a medveďov, ktoré ľudia držali v hrozných podmienkach. Ak sa ich podarí zachrániť, končia buď v zoo, alebo v záchranných staniciach ochrancov zvierat. A to nehovorím ani o tom, že súkromný chov divokých šeliem prispieva k nelegálnemu obchodu s ohrozenými druhmi a transportom zvierat v nehumánnych podmienkach,“ podotýka ochranár s tým, že je načase zamyslieť sa nad zákazom chovu divokých šeliem.

Tigrík nie je mačiatkoMláďa tigra nie je hladkací panák pre okoloidúcich na bratislavskom sídlisku. Tiger je divoká…

Gepostet von Martin Hojsík MEP am Samstag, 13. Juni 2020

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech