Plat 5 500 eur a home office. Megaúspešný slovenský startup hľadá nových zamestnancov

  • Slido je slovenský startup, ktorých dosiahol medzinárodný úspech
  • Firma, vďaka ktorej sa ľudia neboja klásť na rôznych podujatiach otázky má momentálne viac ako 150 zamestnancov
  • Svoje rady sa však rozhodla ešte rozšíriť, a preto otvorila 17 nových pracovných pozícií
Slido
Slido
  • Slido je slovenský startup, ktorých dosiahol medzinárodný úspech
  • Firma, vďaka ktorej sa ľudia neboja klásť na rôznych podujatiach otázky má momentálne viac ako 150 zamestnancov
  • Svoje rady sa však rozhodla ešte rozšíriť, a preto otvorila 17 nových pracovných pozícií

Máločo dokáže spôsobiť taký pocit trápnosti, ako položenie otázky z publika pred plnou aulou divákov a spíkrov. Peter Komorník, vtedy ešte ako doktorand, však prišiel na spôsob, ako tento problém elegantne vyriešiť.

Na počiatku rozdal študentom papieriky, na ktoré mohli písať svoje otázky a on na ne ako prednášajúci odpovedal. Neskôr mu napadlo, že by to šlo aj elektronicky.

Šéf Tatra banky Liday: Keď športovci vyhrajú zlato, sme hrdí. Keď banka vyhrá „majstrovstvá sveta“, povznesieme sa na to s nonšalantným nezáujmom

Netrvalo dlho a vznikla firma Sli.do (dnes Slido), ktorú si obľúbili doslova milióny ľudí na celom svete. Dnes firma zamestnáva viac ako 150 ľudí a svoje kancelárie má aj v USA, v San Franciscu a v New Yorku. O tom, že aplikácii sa naozaj darí, svedčí aj skutočnosť, že aplikáciu používa každý týždeň už viac ako milión ľudí.

zdroj: Slido

Chcú nových ľudí

Na oficiálnom webe svetového startupu so slovenskými koreňmi momentálne nájdeš množstvo pracovných pozícií. Slido hľadá do tímu externých kolegov, ktorých zaujíma svet technológií a vytváranie produktov špičkovej kvality. 

V rámci kariérneho rebríčka svieti na prvom mieste pozícia Full Stack. Ide o pozíciu, na ktorej má človek na starosti prípravu celej stránky od dizajnu cez front-end (viditeľná časť webstránky pre všetkých návštevníkov) až po back-end (časť webstránky používaná administrátormi). Ak to pre teba nie je žiadna neznáma, na tejto pozícii si môžeš zarobiť mesačne od 2 800 až po 5500 eur. 

Otvorená je aj pozícia produktového manažéra, ktorý si v Slido zarobí 2000-3500 eur. V praxi by si mal byť odborníkom v rámci UI a UX dizajnu.

„Hľadáme mimoriadne talentovaného praktického dizajnéra, ktorý má vášeň pre riešenie zložitých problémov a vytváranie zážitkov, ktoré potešia zákazníkov po celom svete,“ píše sa v popise ponuky práce.

Slido
zdroj: Slido

Ak nepatríš práve medzi IT geekov, možno ťa zaujme pozícia Brand manažéra. Tvojou úlohou bude dohliadať na širokú škálu obchodných funkcií vrátane brandingu, komunikačných kanálov, vývoja produktov, online a offline propagácie a prieskumu trhu.

Budeš súčasťou tímu s dizajnérmi a copywritermi. Tvoj mesačný plat bude začínať na hranici 2 000 eur v hrubom.

Výnimočný projekt: Slovenská firma bude vyrábať robotické psy pre nebezpečné situácie, využívať ich môžu po celom svete

Zastúpiť môžeš aj pozíciu Content Lead, v rámci ktorej by si pôsobil ako vedúci obsahu a líder myšlienok pri organizovaní stretnutí zamestnancov. Ako vedúci obsahu budeš napríklad vytvárať aj globálnu obsahovú stratégiu a viesť tím.

Láka ťa práca v Slido?

Budeš zodpovedný aj za identifikáciu strategických tém či tvorbu redakčného kalendára naprieč kanálmi firmy (blog, YouTube atď.). Na starosti budeš mať aj publikovanie a distribúciu obsahu a meranie výsledkov. Ponúkaný plat je 2 000 – 3 000 eur.

Pomerne lákavo znie aj pozícia: Talent Acquisition Specialist, čiže niekto ako náborový špecialista. Tvojou úlohou by bolo získavanie vhodných kandidátov pre Slido a riadenie výberového konania na všetky pozície.

Slido
zdroj: Slido

Cieľom pozície je čo najskôr eliminovať uchádzačov o zamestnanie, ktorí nezodpovedajú požadovanému profilu, ktorý daná firma požaduje. Ide vlastne o prvého človeka, s ktorým sa uchádzač o zamestnanie stretne na pohovore. Ponúkaný plat je 1300 až 2000 eur v čistom, všetko záleží od tvojich schopností.

Vyberať si je aktuálne naozaj z čoho, kompletnú ponuku otvorených pracovných ponúk nájdeš na webe Slido.

Na čom Slido zarába?

Mnoho ľudí môže zaujímať, na čom Slido vlastne zarába, keď ich služba je zadarmo. Základná verzia služby je k dispozícii naozaj bezplatne, no v ponuke sú aj jednorazové balíky alebo tie vo forme ročnej licencie. Cena za ročnú licenciu Slido sa pohybuje od 0 eur až po 1800 eur ročne.

Čo sa týka noviniek, ktoré sa udiali v spoločnosti, Slido nedávno predstavilo super vychytávku pre študentov. V praxi funguje tak, že ako študent sa môžeš prostredníctvom QR kódu pripojiť na prezentáciu tvojho učiteľa.

V mobile následne nájdeš všetky potrebné kvízy alebo dotazníky, ktoré môžeš vyplniť. Učiteľ zároveň ihneď uvidí, ako jeho trieda odpovedala. Medzi partnerov spoločnosti Slido sa už zaradili univerzity ako ako Standford, Berkeley alebo MIT. 

Zdroj: Slido

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech