Si platený dostatočne? Porovnaj si svoj plat s novou aplikáciou od Paylab

  • Platová otázka je chúlostivá téma a bežne ani kolegovia nemajú prehľad o tom, aké číslo sa pravidelne objavuje na výplatnej páske ostatných. Je však dôležité vedieť, či je tvoj zamestnávateľ k tebe férový. Medzinárodný platový portál Paylab preto spustil mobilnú aplikáciu určenú presne na tento účel.
collagepaay
audienceinnovation.com/ Derrick Frilund/Yle
  • Platová otázka je chúlostivá téma a bežne ani kolegovia nemajú prehľad o tom, aké číslo sa pravidelne objavuje na výplatnej páske ostatných. Je však dôležité vedieť, či je tvoj zamestnávateľ k tebe férový. Medzinárodný platový portál Paylab preto spustil mobilnú aplikáciu určenú presne na tento účel.

Medzinárodný platový portál Paylab spustil mobilnú aplikáciu na porovnávanie platov Palyab Salary Checker. Aplikácia je bezplatná a zatiaľ je dostupná na stiahnutie pre Android. Každá práca má svoju hodnotu a aj to je dôvodom, prečo sa oplatí mať prehľad o vývoji platov na svojej pracovnej pozícii či celkovo na trhu práce. „Pomocou aplikácie si môžeš porovnať plat s ostatnými a byť neustále informovaný, či je tvoj plat na úrovni priemeru alebo nie,“ vysvetlil Miroslav Dravecký z Profesie, ktorá aplikáciu vytvorila.

Mobilná aplikácia je prirodzenou nadstavbou medzinárodného platového portálu Palyab, ktorý sa snaží viac personalizovať túto službu pre zamestnancov a poskytovať im pravidelný update o platoch v danej krajine.Aplikácia je globálna, no má aj slovenskú lokalizáciu. Najviac sťahovaní máme zatiaľ okrem Slovenska z Česka, Turecka a Rumunska,“ dodal Dravecký.

Informácie o zárobkoch sú vnímané ako veľmi citlivá téma na diskusiu, preto je anonymita tejto služby viac než vítaná. S Paylab Salary Checker si môžeš bezpečne a bez obáv porovnať svoj plat s ostatnými zamestnancami, medzi ktorými môžu byť pokojne aj tvoji kolegovia. Povedomie o platovej situácii na Slovensku či v inej krajine je nenahraditeľnou pomôckou pri každom pracovnom pohovore.Ako to funguje?

Používanie aplikácie je jednoduché. Stačí vyplniť vstupné údaje pre porovnanie platu a následne obdržíš informáciu o priemernom mesačnom plate na svojej pozícii a v tvojom regióne či krajine. Okrem toho môžeš byť pravidelne informovaný vždy, keď porovnanie platov použije respondent pracujúci na rovnakej pozícii ako ty a aplikácia vaše platy porovná. Aplikácia ti navyše vtipným spôsobom ukáže, akú reálnu hodnotu má tvoj plat a koľko MigMacov či MacBookov by si si zaň mohol kúpiť. :)

Foto: printscreen/play.google.com

Čo však v prípade, že v niektorej krajine Paylab nedisponuje dostatočným objemom dát od respondentov, aby mohol platy efektívne porovnávať? Používateľ z takejto krajiny obdrží dokument s užitočnými tipmi ako vyjednávať o svojom plate. Zároveň sa dozvie, koľko percent ľudí z celosvetovej databázy Palyabu zarába menej ako on. Porovnanie platov v jeho krajine však dostane hneď, ako sa Paylabu podarí získať dostatok dát.

Užitočná aplikácia ponúka vždy relevantné informácie, pretože dáta sú aktualizované každý mesiac. Môžeš si tiež nastaviť notifikáciu, aby ťa aplikácia každé 3 mesiace upozornila na aktuálny stav platov. Či už si nespokojný so svojím platom alebo si hľadáš prácu a chceš vedieť na čom si, Paylab Salary Checker je jasná voľba.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech