Po absolvovaní tejto prípravy sa nemusíš hanbiť poslať životopis ani do NASA

  • Ak ťa láka neobyčajná práca spätá s vesmírom alebo si chceš len rozšíriť obzory, neprehliadni tieto kurzy. Počas limitovaného obdobia ich získaš za výhodné ceny.
asssssssssss
pexels.com
  • Ak ťa láka neobyčajná práca spätá s vesmírom alebo si chceš len rozšíriť obzory, neprehliadni tieto kurzy. Počas limitovaného obdobia ich získaš za výhodné ceny.

Vesmírne právo

foto:udemy.com

NASA nie sú len kozmonauti a vedci. Mnohých  láka možnosť venovať sa  zahranično-politickým, právnym a bezpečnostným aspektom využívania kozmu. S dostatočným vzdelaním z oblasti vesmírneho práva sa môžeš zamestnať napríklad ako národný koordinátor SR pre medzinárodnú organizáciu Space Generation Advisory Council (SGAC) alebo pre UCSL, čo je Európske centrum pre vesmírne právo. Po absolvovaní kurzu nad tebou však nemávnu rukou ani v Európskom inštitúte pre vesmírnu politiku.

Zľava z 25 € na 15 €

 

Vesmírne inžinierstvo

V prípade záujmu o smery kozmické štúdia na vysokej škole, existuje viacero možností. V rámci magisterského stupňa štúdia sa dajú n Slovensku študovať príbuzné odbory, ako astronómia, astrofyzika, kozmická fyzika alebo fyzikálne inžinierstvo,a to na FMFI UK v Bratislave, UPJŠ v Košiciach a tak ďalej. Chystá sa aj zavedenie odboru kozmické inžinierstvo v rámci medzinárodného programu Space Master.

foto:udemy.com

Na ČVUT v Prahe tiež existuje študijný predmet „Základy kozmonautiky“ ako aj odbor „Letecké a kozmické systémy“. Kvalitné vzdelanie možno tiež získať na International Space University v Štrasburgu. Ak však nevieš, či je táto oblasť pre teba naozaj to pravé, určite ti pomôže tento kurz.

Zľava z 30 € na 15 €

 

Neil deGrasse Tyson ťa zoberie na prah poznania vesmíru

„O vesmíre vieme veľa. Ale je toho omnoho viac, čo nevieme,“ hovorí astrofyzik a profesor Neil deGrasse Tyson, riaditeľ Hayden Planetarium – ocenený lektor a jeden z popredných svetových odborníkov na tajomstvá vesmíru.

foto:udemy.com

Jeho kurz predstavuje vstupnú bránu do myslenia out-of box, ktoré ti otvorí oči. Tento vizuálne pútavý kurz bol ocenený Telly Award for Outstanding Education Program. Pozostáva zo 6 prednášok, ktoré ťa dopravia na hranice poznania vesmíru.

Zľava z 90 € na 15 €

 

Zvládni základy robotiky 

Na tento kurz sa doposiaľ zapísalo viac ako 1 600 študentov, ide pritom o prvý z piatich kurzov zameraný na stavbu robotov. Naučíš sa tu vytvárať elektronické obvody a rôzne elektro komponenty od úplných základov.

foto:udemy.com

Jednoducho sa pred tebou odhalia esenciálne základy o analógovej elektronike. Bez toho, aby si potreboval nejaké špeciálne zručnosti a mal pokročilé znalosti o elektrine, môžeš zostaviť funkčné elektronické obvody a naučiť sa základy robotiky.

Zľava zo 100 € na 15 €

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK