Po ťažkej nehode poľského autobusu hlási tragédiu aj Bulharsko

  • Autobus havaroval v Chorvátsku
  • Úsek diaľnice medzi obcami Breznički hum a Komin v smere na Záhreb v dôsledku nehody uzatvorili
záchranár pri vraku poľského autobusu v chorvátsku
TASR/AP Photo
  • Autobus havaroval v Chorvátsku
  • Úsek diaľnice medzi obcami Breznički hum a Komin v smere na Záhreb v dôsledku nehody uzatvorili

Najmenej 12 ľudí prišlo v sobotu ráno o život pri nehode poľského autobusu na diaľnici A4 v Chorvátsku. Ďalších 34 osôb utrpelo zranenia, pričom stav mnohých z nich je vážny, uviedol spravodajský server Jutarnji.hr s odvolaním sa na policajné zdroje.

K ťažkej dopravnej nehode došlo podľa prvých informácií o 5.30 h ráno na ťahu Záhreb-Goričanin v smere na chorvátske hlavné mesto, kde autobus zišiel z cesty.

Polícia doposiaľ neuviedla oficiálnu príčinu tragickej nehody, neoficiálne sa však pracuje s verziou, že vodič s najväčšou pravdepodobnosťou zaspal za volantom, píše server.

Úsek diaľnice medzi obcami Breznički hum a Komin v smere na Záhreb v dôsledku nehody uzatvorili a tvorila sa kolóna. Zranených previezli do miestnych nemocníc, pričom mnohí z nich sú vo vážnom stave. Na miesto nehody prišiel aj chorvátsky minister vnútra Davor Božinovič, píše server Večernji.hr.

Do Medžugoria ich už nedoviezol

Poľský autobus, ktorý v sobotu ráno havaroval na diaľnici A4 severne od chorvátskeho hlavného mesta Záhreb, viezol poľských pútnikov na bosnianske katolícke pútnické miesto Medžugorie, uviedol poľský premiér Mateusz Morawiecki. TASR správu prevzala z agentúry PAP.

Poľské ministerstvo zahraničných vecí zároveň potvrdilo, že v prípade všetkých 12 obetí vážnej nehody autobusu ide o poľských občanov. Zranenia utrpelo ďalších 34 osôb, päť z nich je vo vážnom stave.

Morawiecki na miesto tragickej nehody vyslal poľského ministra zdravotníctva Adama Nedzielského a námestníka šéfa diplomacie Marcina Przydacza, píše PAP.

Po Chorvátsku hlási tragédiu aj Bulharsko

Štyria ľudia prišli v noci z piatka na sobotu o život na severe Bulharska pri vážnej nehode autobusu z Rumunska. K nešťastiu došlo neďaleko mesta Veliko Tarnovo, informuje agentúra DPA s odvolaním sa na políciu. Deväť ľudí utrpelo pri nehode zranenia, jeden z nich neskôr zomrel v nemocnici.

Autobus idúci do Rumunska narazil do auta s holandským evidenčným číslom zaparkovaného na okraji cesty. Jeho vodič a pasažieri z neho krátko predtým vystúpili a nehodu prežili bez ujmy. Podľa bulharských médií sa autobus vracal z Istanbulu a viezol 25 cestujúcich. Obaja vodiči autobusu boli zadržaní.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá