Po zápase smútia McGregor aj Nurmagomedov. Jedinou útechou bude stav ich bankového účtu

  • Športové divadlo dvoch najpopulárnejších MMA zápasníkov s dramatickou dohrou
  • Záver zápasu mohol oboch potešiť len astronomickou sumou, ktorú im zápas priniesol
_103753349_mcgregor_reuters3
flickr
  • Športové divadlo dvoch najpopulárnejších MMA zápasníkov s dramatickou dohrou
  • Záver zápasu mohol oboch potešiť len astronomickou sumou, ktorú im zápas priniesol

T-Mobile aréna v Las Vegas bola v sobotu 6. októbra svedkom dlho očakávaného súboja dvoch najpopulárnejších MMA zápasníkov v súťaži UFC. V hlanom zápase podujatia UFC 229 zdolal v ľahkej váhe Rus Khabib Nurmagomedov celkom jasne Íra Conora McGregora technikou rear naked choke vo 4. kole. Pritom Conor McGregor pôsobil v predzápasových vyhláseniach veľmi sebavedomo, čo sa však v konečnom dôsledku ukázalo ako neopodstatnené.

Pre Nurmagomedova išlo o prvú obhajobu titulu vo váhe do 70,3 kg, v apríli vystriedal na tróne práve McGregora po víťazstve nad Alom Iaquintom. V profesionálnej kariére je naďalej nezdolaný s 27 víťazstvami. McGregor utrpel pri 21 víťazstvách len štvrtú prehru v kariére.

Smútok alebo radosť

Po súboji však obaja aktéri zápasu mali zmiešané pocity. McGregor bol frustrovaný z výsledku zápasu a Nurmagomedov si svoje víťazstvo nevedel vychutnať v dôsledku incidentu, ktorý po zápase vyvolal.  Bezprostredne po  ňom  vyskočil  z oktagónu a napadol jedného z trénerov írskeho bojovníka. K nemu sa pripojili aj ďalší členovia jeho tímu, čím celý incident medzi oboma tábormi nabral na obrátkach.

Takéto správanie Nurmagomedova môže mať pre neho fatálne následky. Po zápase mu odmietli udeliť opasok a vyhlásenie prebehlo bez oboch borcov. Dokonca pripadá do úvahy aj možnosť straty opasku šampióna ľahkej váhy, ktorý víťazstvom nad McGregorom obhájil a v horšom prípade aj zmena výsledku zápasu, prípadne odobratie víz pre vstup do štátu Nevada, kde v meste Las Vegas sídli UFC. Šéf UFC Dana White sa vyjadril, že bude rešpektovať rozhodnutie Športovej komisie štátu Nevada, ktorá sa prípadom zaoberá.

Napriek smútku jedného alebo druhého z bojovníkov ich môže potešiť aspoň fakt, že ani jeden z nich nepríde o svoje peniaze. Štátna organizácia  Nevada Athletic Commission  zverejnila  informácie o zárobkoch, ktoré obaja borci za svoj súboj získajú. McGregorovi vyplatia 3 milióny dolárov a Nurmagomedovovi vyplatia 2 milióny dolárov. Ani jedna suma pritom nie je konečná. Základné výplaty neobsahujú percentá zo zárobkov z pay-per-view, takže záverečné čiastky pravdepodobne narastú výraznejšie v prospech oboch borcov.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech