Počas koronavírusu PaintPeople učia ľudí maľovať cez livestream. Štetce a plátno ti donesú priamo k dverám

  • PaintPeople na Slovensku organizujú najúspešnejšie podujatia zážitkového maľovania
  • V čase koronavírusu pritom všetko prebieha zadarmo online a PaintPeople ti maliarske potreby prinesú priamo k dverám
  • Maľovanie vedú profesionálni maliari z VŠVU, medzi témy patria liquid art, akty, abstrakt, impresionizmus či obrazy s pozlátením
paintpeople
PaintPeople
  • PaintPeople na Slovensku organizujú najúspešnejšie podujatia zážitkového maľovania
  • V čase koronavírusu pritom všetko prebieha zadarmo online a PaintPeople ti maliarske potreby prinesú priamo k dverám
  • Maľovanie vedú profesionálni maliari z VŠVU, medzi témy patria liquid art, akty, abstrakt, impresionizmus či obrazy s pozlátením

Do Bratislavy pred niekoľkými mesiacmi prišiel nevšedný umelecký trend. V rustikálnych domčekoch Starého Mesta prebiehajú takzvané art parties – teda zážitkové maľovanie – ktoré sa počas pandémie koronavírusu presunuli do online priestoru, kde sa livestreamujú úplne zadarmo.

Princíp je jednoduchý. Pod vedením skúsených maliarov budeš maľovať obraz v jednom z mnohých štýlov, ktoré organizátori z PaintPeople ponúkajú. Častokrát pritom nebudeš mať žiadnu predlohu a domov si odnesieš obraz, ktorý vytvoríš len ty a tvoja kreativita.

Na čele PaintPeople stojí Júlia Vuľchová, ktorá sa rozhodla priniesť umenie medzi bežných ľudí, aby si každý dokázal namaľovať niečo dychberúce. Júlia má pritom vyštudovanú ekonómiu na zahraničných univerzitách a vlastné obrazy predáva za stovky eur.

Art parties v Bratislave organizuje len od augusta minulého roku, no Slováci si podujatia natoľko obľúbili, že je každé z nich dopredu vypredané.

zdroj: PaintPeople

V čase koronavírusu úplne zadarmo

A keďže aktuálne svet trpí pandémiou koronavírusu, v PaintPeople sa art parties rozhodli priniesť aj k ľuďom domov. Za 25 € ti priamo k dverám donesú všetky maľovacie potreby, plátno so stojanom, štetce, 6 farieb a poobede budeš následne maľovať cez livestream.

Rozvoz maliarskych potrieb má u ľudí veľký úspech a za týždeň si ho už objednali desiatky ľudí. Aj keď je kapacita samotných art parties obmedzená, v online priestore takéto limity nie sú. Navyše, livestream, kde maliar z PaintPeople maľuje, je úplne zadarmo a zúčastniť sa ho môže ktokoľvek.

Z livestreamu bude tiež záznam na YouTube, takže si ho kedykoľvek budeš môcť pozrieť znova. Po rôznych online kurzoch či iniciatívach tak máme veľkú radosť, že aj art parties PaintPeople sú v čase pandémie zadarmo a online.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Pokračujeme rozvážať maliarske potreby po Bratislave!🤩🎨🚙⠀ ⠀ Keďže máte o maliarske sady veľký záujem, doskladnili sme tovar.⠀ Objednajte si teraz a do 24 hodín vám dovezieme sadu za 25€ vrátane donášky:⠀ ✅ 1 maliarske plátno 30×40 ⠀ ✅ 1 stojan ⠀ ✅ 3 štetce (hrubý, stredný a tenký)⠀ ✅ 6 základných farieb po 10ml – biela, žltá, červená, zelená, modrá, čierna⠀ ✅ 3 papierové taniere ako paletky⠀ ⠀ Doručíme vám aj iné rozmery pláten alebo iné farby. Pre objednávku nám napíšte správu. 📩⠀ ⠀ Za donášku do mestských častí Devínska Nová Ves, Devín, Podunajské Biskupice, Vajnory a Záhorská Bystrica je príplatok 3€. ⠀ ⠀ Sledujte naše live videá, v ktorých počas toho ako maľujeme, dávame inštrukcie krok po kroku. Od soboty na konci živého vysielania budeme žrebovať prekvapenie medzi tými z vás, ktorí pozorne sledovali video. 🎁⠀ ⠀ Rozhodli sme sa pomôcť vám zaobstarať si všetky veci, ktoré budete potrebovať na namaľovanie obrazu doma. 🙌🏼 ⠀ Objednajte si, kým vám to ešte vieme doviezť!⠀ #karantenaspaintpeople ⠀ ⠀ ⠀ #zazitkovemalovanie #paintpeoplesk #paintpeople #kamvbratislave #kamdomesta #acryl #art #romerovdom #zazitok #event #malba #painting #canvas #fun #atrist #acrylic #oldtown #bratislava #slovakia

Príspevok, ktorý zdieľa PaintPeople (@paintpeople.sk),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa PaintPeople (@paintpeople.sk),


Nájdeš tu partnera aj detox

Takúto art párty sme si vyskúšali aj my a išlo o naozaj príjemný pracovný detox. Pri maľovaní človek nemyslí na nič iné, než na svoj obraz a celý proces je porovnateľný s meditáciou.

Navyše sa pravdepodobne dobre zasmeješ na diele svojho kolegu či kamaráta, pretože samotná art párty vôbec nie je o zručných maliaroch, ale o bežných ľuďoch, ktorí sa prišli odreagovať a oddýchnuť si.

Všetko to potvrdzujú aj rôzne koncepty, ktoré PaintPeople organizujú. Medzi ne patria napríklad singles párty, kde muži a ženy sedia na preskačku a každý má iba jednu polovicu farieb, vďaka čomu medzi sebou komunikujú a spoznávajú sa bližšie.

Umelecké štýly sú pritom rôzne, od liquid artu cez abstraktné umenie, impresionizmus, kubizmus, predlohy od Dalího či Moneta, až po akty s nahou pózujúcou modelkou – na polovici eventov si maľuješ, čo chceš, a nie podľa predlohy, vďaka čomu naplno pustíš uzdu svojej kreativite.

O spôsobe maľovania či štýle sa častokrát dopredu hlasuje na Instagrame, no odporúčame ti rezervovať si miesto čo najskôr, art párties sú totiž takmer stále vypredané. Kapacitu Júlia navyšovať nechce, pri väčšom počte ľudí by sa maliari nedokázali venovať každému.

zdroj: PaintPeople

Skvelý spôsob, ako po práci vypnúť

S kolegyňou Sisou sme si vyskúšali kubizmus, spadajúci do eventov bez predlohy, a progres našich veľdiel si môžeš pozrieť na fotkách nižšie. Celý event sa začal predstavením dvoch mladých maliarov, Davida Plachého a Veroniky Vajsáblovej.

Pri práci nás obsluhovala čašníčka, prosecco bolo v cene vstupenky. David s Veronikou sa neustále venovali ľuďom a pomáhali im docieliť želaný výsledok.

Pri maľovaní sme využívali zaujímavú techniku, časti obrazu sme si prelepili páskou, aby sme mali rovné vodiace čiary a zvyšok zamaľovali. Nebudem klamať, moje maľovanie je beznádejné, no Sise to išlo celkom dobre. Celý event bol predovšetkým o zábave.

zdroj: PaintPeople

Osobne za najzaujímavejšiu časť považujem, že aj keď boli maliari vždy nápomocní, malovaľo sa bez predlohy, vďaka čomu každý vytvoril presne to, na čo mal chuť.

Za dve hodiny sme tak vytvorili niečo, čo je skutočne naše a vypli od práce. Art parties od PaintPeople ti rozhodne odporúčame, či už na teambuilding alebo len pre príjemne strávený večer, ak nebudeš vedieť kam v Bratislave.

Večery maľovania prebiehajú až 4-krát do týždňa a v cene 29 € máš všetko – od občerstvenia až po maliarske potreby, plátno a samotný kurz.

zdroj: PaintPeople
zdroj: Startitup
zdroj: Startitup

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK