Počas lockdownu sa môžeš ísť lyžovať. Pozri sa, ktoré strediská otvárajú a koľko ťa to bude stáť

  • Protipandemické opatrenia zo strany štátu sa už v nasledujúcich dňoch sprísnia
  • Opatrenia sa síce dotknú zimných stredísk, tie však naďalej budú môcť fungovať
lyžovačka
TASR/Ján Krošlák
  • Protipandemické opatrenia zo strany štátu sa už v nasledujúcich dňoch sprísnia
  • Opatrenia sa síce dotknú zimných stredísk, tie však naďalej budú môcť fungovať

Od 14. decembra sa sprísnia podmienky prevádzky hotelov, vlekov a lanoviek. Od návštevníkov sa bude vyžadovať test na koronavírus, nie starší ako 72 hodín. Ako informoval na tlačovej besede hlavný hygienik Ján Mikas, maximálna kapacita kabíny lanoviek bude stanovená na jednu osobu. Členovia jednej domácnosti budú môcť využiť jednu kabínu. 

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal zdôraznil, že zimné strediská zostanú otvorené aj preto, že jeho rezort obhájil pred odborníkmi semaforový plán, ktorý obsahuje okrem sprísnení hygienických opatrení aj prvok testovania. 

„V najbližších dňoch predstavíme konkrétny nástroj na pomoc domácemu cestovnému ruchu, vďaka ktorému budú môcť reštaurácie, kaviarne či zimné strediská požiadať o finančnú pomoc,“ dodal Doležal. K dispozícii podľa jeho slov bude 100 miliónov eur.

Na teraz si môžeš naplánovať lyžovačku v nasledovných zimných strediskách:

Štrbské pleso

Už tento víkend 12. decembra odštartuje zimná lyžiarska sezóna na  obľúbenom Štrbskom Plese. Otvárať sa budú prvé zjazdovky – Interski, Turistická a Junior. V prevádzke bude sedačková lanovka ako aj lyžiarske vleky, na zjazdovkách je aktuálne 40 centimetrov technického snehu. Lanovka Solisko Express bude v prevádzke počas víkendu iba pre peších návštevníkov. Cena 1-dňového skipasu je 29 eur.

Novinkou na Štrbskom Plese je Fast Pass – možnosť zakúpiť si skipas s prednostným nástupom na lanovky bez čakania. Na Štrbskom Plese bude služba dostupná iba na lanovkách. 

ZIMA JE TU! 🤩 UŽ TENTO VÍKEND PRE VÁS SPÚŠŤAME ZIMNÚ LYŽIARSKU SEZÓNU NA ŠTRBSKOM PLESE 🙌 Od 12.12.2020 pre vás na…

Posted by Vysoké Tatry – Hory zážitkov on Wednesday, December 9, 2020

Zásadná zmena v tomto stredisku je spojená s parkovaním – to bude možné iba na centrálnom parkovisku pri železničnej a autobusovej stanici, odkiaľ budú do strediska v pravidelných intervaloch premávať skibusy. Ich kapacitu a frekvenciu bude riadiť personál podľa potreby. 

„Všetkých chceme požiadať o dodržiavanie preventívnych hygienických opatrení. Prekrytie dýchacích ciest, dodržiavanie rozostupov v pripravených nástupných koridoroch, dezinfekcia, občerstvenie len z okienka. Zároveň vás chceme požiadať o dodržiavanie pokynov obsluhy,“ oznámilo stredisko.

Chystáš sa túto sezónu na lyžovačku?

Stredisko Tatranská Lomnica bude od 10. decembra  v trvalej prevádzke – zatiaľ pre peších turistov. Stredisko Starý Smokovec a lanovka na Hrebienok je naďalej v dennej prevádzke.  

Jasná

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku vyskúšalo už v sobotu 5. decembra všetky nastavené preventívne opatrenia pre bezpečnú lyžovačku v praxi.

Prvý deň prevádzky bol určený výlučne pre majiteľov sezónnych skipasov a pre obmedzený počet majiteľov skipasov predaných cez gopass.sk

Dnes to naozaj vyšlo! ☀️⛷🏂 Kto je tu s nami ? Najvýhodnejšie skipasy nájdete na gopass.sk

Posted by JASNÁ on Wednesday, December 9, 2020

Lyžovačka tu pokračuje aj naďalej, prioritou Jasnej je riadiť a usmerňovať lyžiarov tak, aby dodržiavali rozostupy od príchodu do strediska až po nástup na lanovky, nosili prekrytie dýchacích ciest a nezabúdali na dezinfekciu. 

Občerstvenie v stredisku je možné len v exteriéri. Je tu aj viacero nástupných bodov na lanovky, aby sa eliminovalo nekontrolované zhromažďovanie a naopak zabezpečilo jednoduchšie dodržiavanie rozostupov. 

K dispozícii je 8 lanoviek z oboch strán Chopku a spolu 7 zjazdoviek s dĺžkou 9 kilometrov. Kabínové lanovky premávajú s obmedzenou kapacitou. 1-dňový skipas kúpiš na mieste za 49 eur, a online za 29 eur.

Donovaly

Lyžovačka na Donovaloch v časti Záhradište pokračuje aj cez pracovné dni. Využiť môžeš zjazdovky pri Lomenej pome a pri vleku P2 v celkovej dĺžke 1,2 kilometra. Na svah ťa vyvezie 4-sedačková lanovka Buly Expres Záhradište a späť na centrálne parkovisko sa vytiahneš vlekom P2. Prevádzková doba je denne piatok až sobotu od 8:30 – 21:00. Nedeľa až štvrtok od 8:30 – 15:30.

zdroj: Snow Park Donovaly

V koridoroch pred turniketmi je nutné dodržiavať rozostupy dva metre, samozrejmosťou má byť aj prekrytá tvár a prísna hygiena rúk. Cena 7-hodinového lístka pre dospelú osobu zakúpiš online za 22,40eur, na mieste v stredisku je to 32 eur.

Ako to bude s lyžovačkou a novými opatreniami?

Spýtajte sa ministra naživo k téme lyžovačiek alebo cestovného ruchu 😉

Posted by Andrej Doležal – minister dopravy a výstavby SR on Thursday, December 10, 2020

Jahodná

Otvorené brány má aj lyžiarske stredisko Jahodná. V prevádzke je „Detská zjazdovka“ s vlekmi č.1 a 2. Momentálne sú tam veľmi dobré podmienky na lyžovanie a 30 centimetrov snehu. Stredisko ponúka časové skipasy ako aj bodové lístky. Deti do 140 cm lyžujú za výhodnejšie ceny, rodinné skipasy tu však nenájdeš.

Zdroje: mindop.sk, parksnow.sk, jasna.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech